На Трійцю в церкві заведено святити аїр, полин, чебрець, волошки, любисток, пижмо, м’яту і мелісу. З давніх часів цим травам приписувалися магічні властивості, здатні вберегти від хвороб і зла. Чим особливі такі трави та чому їх варто святити у День Святої Трійці у храмі, читайте далі у матеріалі «Наше місто».
Аїр
Стебла аїру приносять успіх і захищають від невдач, тому його треба розкидати по підлозі у всіх кімнатах: успіху мало не буває. Вважається, що троїцька аїра приносить у будинок позитивну енергетику.
Полин (чорнобильник)
Існує повір’я, що якщо повісити полин над дверима, ваш будинок буде захищений від темних сил. Також прийнято використовувати полин, щоб у будинках не заводилися миші та таргани.
Чабрець (чебрець)
Наші пращури вважали, що пучок чебрецю в будинку здатний залучити нареченого, допомогти народити і виростити дітей, а також зберегти мир у сім’ї. Цю траву носили з собою як оберег, а також зашивали в подушку для позбавлення від нічних кошмарів.
Також вважається, що чоловік, який носить із собою гілочку чебрецю, буде наділений хоробрістю, мужністю, завзятістю і набуде успіху. Воїни Стародавнього Риму купалися у воді, настояній на чебреці, щоб набратися сміливості та сили.
Волошка
Волошка в народі вважається оберегом від нечистої сили, а також приворотним засобом. Дівчата на виданні носили його із собою, щоб зустріти нареченого.
Піжма
Пижма за віруваннями наших предків захищає від пристріту і пристріт. Практичне застосування: захищає речі від молі
М’ята та меліса
За народним повір’ям, м’ята відлякує злих духів, очищає житло та захищає його господарів від ворогів. Висушене листя зашивали в подушку для поліпшення сну, запах свіжої м’яти товченої застосовували як засіб від сонливості, а листя м’яти з медом жують, щоб позбутися запаху алкоголю.