Site icon Наше Місто

Молочна ферма, скляний завод та рибний став: таємниці Аптекарської балки в Дніпрі

Новини Дніпра: Аптекарська балка

Аптекарська балка – мальовнича місцевість у Чечелівському районі Дніпра. По дну балки протікає невелика річка Половиця. Історією цього місця поділилась Олена Присягіна в групі Історія в фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ, пише “Наше місто“.

На планах міста кінця 18-го – початку 19-го століть, балка ця носить назву – Сухий байрак. Аптекарською вона стала пізніше. І пов’язано це з тим, що Катеринославський земський лікар і аптекар Карл Іванович Роде купив там земельну ділянку для дачі.

Згодом землі перейшли у володіння родини командира катеринославської арештантської роти майора Федора Негрескула.

Потім більша частина балки почала належати Адріану Якимовичу Шляховському.

У 1896 році на ділянці Шляховського було організовано селище для робітників Брянського заводу (Петрівка), під назвою Надєждіно, але в просторіччі його називають – Шляхівка.

У 1903 році Шляхівка налічувала 4 цеглові заводи:

Також у селищі існували молочна ферма, рибний став і скляний завод. Останнім власником селища, був поміщик Померанцев, він безвісти зник у роки революції.

У 1930-ті роки селище змінює свою назву і стає селищем Т.Г. Шевченка. Але вже 120 років цю місцевість неофіційно продовжують називати Шляхівка, на честь поміщика, який заклав основний квадрат вулиць.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version