Як відомо, кліщі “полюють” навіть в холодну пору року. Це дуже витривалі комахи і їх мало що може налякати. Але з настанням тепла їх активність значно посилюється. А це значить, що жертв стане більше. У 2023-му в Дніпропетровській області зафіксували вже 8 випадків хвороби Лайма, яку переносять кліщі. Про це повідомили у ДніпроОВА, передає “Наше місто”.
Зараз варто бути ще більш уважними відпочиваючи біля водойм чи у лісосмугах. Адже кліщі чатують на вас як у високій траві, так і на кущах та деревах.
Тож збираючись до парку, на відкриту місцевість, попіклуйтеся про закритий щільний одяг світлих відтінків та головний убір. А ще – користуйтеся спеціальними засобами проти комах.
Після повернення додому обов’язково струсіть весь одяг та ретельно огляньте шкіру. Особливо – ділянки за вухами, шию, потилицю, живіт.
Якщо помітили на тілі паразита – не варто видаляти його самостійно. Необхідно звернутися до найближчого медзакладу.
Довідково
Хвороба Лайма — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі. Період найвищої активності іксодових кліщів – із травня до листопада.
Хвороба Лайма може мати кілька стадій:
- ранню локалізовану (виникає через 1–30 днів (у середньому — через 7) після укусу кліща – у третини людей недуга завершується на цьому етапі, у інших — переходить на другий рівень;
- ранню дисеміновану (виникає через 3–10 тижнів після укусу кліща).На цій стадії з’являються:
- шкірні доброякісні лімфоцитоми, множинні мігруючі еритеми;
- запаморочення, краніальні невропатії, зокрема параліч Белла, менінгізм та менінгіт;
- кістково-м’язові артралгії та міальгії;
- серцево-судинні блокади;
- пізню хронічну (виникає через місяці або й роки після зараження). З’являються неврологічні та ревматологічні прояви з переважним ураженням кістково-м’язової системи чи нервової.
Щеплення від Лайм-бореліозу не існує.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра