Skip to content

Пожирає все на своєму шляху: дніпрян попередили про нашестя небезпечної гусені

Софія Танченко

Новини Дніпра: Дніпрян попередили про нашестя самшитової вогнівки

Зима цього року була не надто холодною, тому вже встигли прокинутися шкідники, які залюбки живляться рослинами. Жителів Дніпра попередили про нашестя гусені самшитової вогнівки. Ця маленька бешкетниця вже залюбки ласує самшитом, передає “Наше місто”.

Самшитова вогнівка — це дуже небезпечний шкідник, який завдає серйозної шкоди посадкам однойменного дерева.

Гусінь цього метелика є не менш небезпечною. Тому містян закликають заздалегідь подбати про свої самшитові дерева та обробити їх від шкідників. Поки ще не пізно.

Як захиститись від шкідника

Якщо на Вашій ділянці один-два кущі самшиту, при виявленні перших пошкоджень, можна спробувати застосувати механічний метод боротьби: обрізати пошкоджені гілки, зібрати та знищити яйцекладки та гусениці.

Але якщо вогнівка оселилася на багатометровій зеленій огорожі, без хімічного захисту не обійтись.

Від шкідника радять такі препарати: Прованто Профі, Ампліго, Актеллік (6 мл на 6 л води), Блискавка, а також препарат, що містить лямбда-цигалотрін – Оперкот.

Обов’язково потрібно поєднувати їх із препаратами системної дії, це подовжить захисний період. Наприклад,Прованто Максі, Прованто Отек, Актара, Кораген, Енжіо.

Проводячи обробку цими препаратами по листу, слід пам’ятати, що захисна дія препарату триває 14-20 днів, а цикл розвитку комахи – близько 40 днів.
Тому необхідно проводити 2-3 обробки на місяць. Для запобігання раптової появи вогнівки, рекомендується проводити обприскування кожні 20 днів, починаючи з травня і закінчуючи у вересні.

Довідково

Батьківщина цього шкідника – країни Східної Азії – Японія, Китай, Тайвань, Корея, Індія. Однак з 2006 року він зустрічається і в Європі. Вперше самшитову вогнівку виявили в Німеччині, але потім вона почала швидко поширюватися по Європі і була занесена в список особливо небезпечних видів шкідників в Європі.

Самшитова вогнівка стала екологічною проблемою, особливо для насаджень самшиту. Бо за один сезон може повністю знищити його посадки.

Категорія: Новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: