Під час повномасштабного вторгнення росії в нашій країні спостерігається велика внутрішня міграція, тож попит на житло для оренди зріс. За які послуги має неодмінно сплачувати орендар, а за які власник, читайте в матеріалі “Наше місто”.
Оренда квартири не звільняє орендаря від обов’язку платити за спожиті воду, світло, опалення чи газ.
До комунальних платежів в орендованому житлі належать:
- оплата за електроенергію;
- оплата за водопостачання та водовідведення;
- сплата рахунків за газопостачання;
- оплата за теплопостачання (під час опалювального сезону);
- квартплата;
- плата за вивезення сміття;
- оплата за Інтернет.
Зазвичай питання оплати комунальних послуг між власником та орендарем узгоджується на момент укладання угоди про оренду. Якщо цього не прописано в угоді, то цей момент обговорюється усно. І тут є кілька варіантів:
1. Комунальні послуги сплачує орендодавець
Власник помешкання самостійно сплачує комуналку, закладаючи її в вартість житла
2. За комуналку платить орендар
Той, хто живе у квартирі, і платить окремо за воду, світло, газ тощо, а окремо – за винайм квартири. Сума, витрачена на комунальні послуги, не входить до вартості оренди. І власник не відшкодовує її квартирантові.
Якщо між квартирантом і власником квартири є домовленість про те, що за комунальні послуги сплачує орендар, це ще не означає, що власник помешкання може «повісити» на квартиранта зайві витрати.
1. Орендар не оплачує «чужі» борги
Заборгованість за комунальні послуги, яка виникла до заселення винаймача у квартиру, йому не переходить. Такий борг має «закрити» орендодавець (чи попередні мешканці). Тож, найкраще звіритися за показниками лічильників, щоб не було додаткових питань.
2. Орендар платить за те, чим користується
Оплачувати комунальні послуги згідно з показами лічильників – це для орендаря обов’язкова процедура. Отож, за використані світло, газ, воду винаймач повинен заплатити.
Читайте також: Затоплені доріжки і рятувальна вишка: як виглядає Монастирський острів під час паводку (Фото).