Повінь, яка сталася у Дніпрі у 1931-му році визнана однією з найпотужніших. Через велику кількість води люди були змушені пересуватись містом на човнах. Про це пише сайт «Наше Місто» з посиланням на Вікіпедію.
Всього за рік до завершення будівництва Дніпровської гідроелектростанції Дніпро став епіцентром найбільшої повені. Пік прибуття води припав на 7-10 травня 1931 року. Майже уся берегова смуга, від Широкої вулиці до Шевченківського парку була залита водою.
На деяких ділянках вода доходила до проспекту Яворницького. За спогадами краєзнавця Геннадія Гуляєва, у травні 1931 року вода стояла прямо біля входу у будівлю Державного Банку (нині відділення Нацбанку) на розі проспекту Яворницького та Воскресенської вулиці.
На лівому березі найбільш постраждав АНД район. На низинному піщаному лівобережжі енергійно заходилися будувати греблі, але це не врятувало ситуацію. На Амурі працювали на облаштування дамби близько 2 тисяч осіб. Вода Дніпра прорвала дамби, заподіявши місту серйозний збиток.
Лише після 11 травня вода почала поступово сходити.
В результаті повені найбільше постраждав центр міста – від нинішньої будівлі залізничного вокзалу до Катерининського бульвару.
Старожили пригадують, що саме центр міста Дніпро в більшості випадків найбільш уразливий для стихії. На відміну від історичного центру, який знаходиться біля будинків Дніпровського історичного музею і Преображенського собору, фундаменти будівель по проспекту Яворницького практично дорівнюють рівню річки Дніпро.
Фото: група Олени Присягіної «Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ»