Skip to content

Великий потоп у Дніпрі 1931 року: люди пересувались по центру човнами (Фото)

Повінь, яка сталася у Дніпрі у 1931-му році визнана однією з найпотужніших. Через велику кількість води люди були змушені пересуватись містом на човнах. Про це пише сайт «Наше Місто»  з посиланням на Вікіпедію.

Всього за рік до завершення будівництва Дніпровської гідроелектростанції Дніпро став епіцентром найбільшої повені. Пік прибуття води припав на 7-10 травня 1931 року. Майже уся берегова смуга, від Широкої вулиці до Шевченківського парку була залита водою.

 На деяких ділянках вода доходила до проспекту Яворницького. За спогадами краєзнавця Геннадія Гуляєва, у травні 1931 року вода стояла прямо біля входу у будівлю Державного Банку (нині відділення Нацбанку) на розі проспекту Яворницького та Воскресенської вулиці.

Новини Дніпра: повінь у Дніпрі - Наше Місто

На лівому березі найбільш постраждав АНД район. На низинному піщаному лівобережжі енергійно заходилися будувати греблі, але це не врятувало ситуацію. На Амурі працювали на облаштування дамби близько 2 тисяч осіб. Вода Дніпра прорвала дамби, заподіявши місту серйозний збиток.

Лише після 11 травня вода почала поступово сходити.

В результаті повені найбільше постраждав центр міста – від нинішньої будівлі залізничного вокзалу до Катерининського бульвару.

Старожили пригадують, що саме центр міста Дніпро в більшості випадків найбільш уразливий для стихії. На відміну від історичного центру, який знаходиться біля будинків Дніпровського історичного музею і Преображенського собору, фундаменти будівель по проспекту Яворницького практично дорівнюють рівню річки Дніпро.

Фото: група Олени Присягіної «Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ»

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: