Skip to content

Не я б’ю – верба б’є: навіщо святити «котиків» та як їх правильно зберігати

Вербна неділя – важливе свято, яке відзначається в останню неділю перед Великоднем. У цей день, за церковним календарем – Вхід Господень в Єрусалим. І головною традицією є освячення верби. Сайт «Наше Місто» зібрав всю інформацію про те, як правильно освячувати вербу, зберігати її та що робити з нею після свята.

Як святити вербу

Прийнято вважати, що освячується не верба, а люди, що прийшли до храму. Дерево ж за повір’ями вбирає в себе добру енергію, щоб потім цілий рік захищати дім. Тому не важливо, які це будуть гілки: їх можна знайти самостійно, або купити готові. Часто освячують гілля саме з «котиками», адже в цей час вони й проростають.

Якщо немає можливості піти до церкви, то освятити вербу можна й вдома. Це поширена практика в часи карантину та війни. Для цього достатньо в потрібний день окропити гілки святою водою та помолитись. Варто, щоб це зробив найстарший член сім’ї.

Новини Дніпра: традиції Вербної неділі - Наше Місто

Як зберігати освячену вербу

Перше, що люди роблять після освячення – торкаються один одного гілочками й промовляють: «Не я б’ю – верба б’є. Через тиждень Великдень». Букет з верби потрібно поставити в будинку біля ікон. Але не у воду, бо так вона зацвіте, відповідно й не збережеться довго. Якщо ж верба просто так зацвіла – це вважається доброю прикметою, але тоді її потрібно посадити десь за межами двору.

Куди подіти торішню вербу

Зазвичай верба засихає за цілий рік у домі. Звісно, просто викинути освячені гілки не можна. Хорошим рішенням буде їх спалити, якщо у будинку є піч, або занести до церкви, де вербу спалять з молитвами. Також можна просто занести до лісу та залишити біля дерева верби.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: