Ціни на овочі б’ють рекорди. За кілограм цибулі на базарі правлять 43 гривні. Дніпряни не поступаються агрономам і влаштовують вдома міні-городи. Про те, який врожай збирають розповідає сайт «Наше Місто» з посиланням на ДніпроTV.
Дніпрянка Олена Роговська також вражена цінами. Але знайшла економний варіант. Влаштувала «6 соток» на підвіконні.
«Це моя розсада, яку я почала висаджувати в лютому. Почалася війна, не знала, що як буде. Подивилася на ринку -15 грн один корінець перчика, це не дуже економічно. 3,80 коштує пакетик насіння помідор. З трьох пакетів буде врожай 80 кущів помідор», – розповідає Олена Роговська.
У Олени вже зійшли перці, томати, баклажани і кабачки. Також жінка з радістю демонструє минулорічний врожай.
«Огірочки, томатний сік, перець солодкий, все натуральне, бо вирощене без жодних хімікатів», – розповідає пані Олена.
А у Сергія Додатка на підвіконні – екзотичні рослини. В його колекції лавровий лист, лимон та інші рідкісні екземпляри.
«Це мурая метельчаста – рослина японських імператорів, її використовують у народній медицині як тонізуючий і знеболюючий відвар. Це кава арабіка, навіть із плодом, пробував варити каву – але вона міцна, тому що з кофеїном», – каже Сергій Додатко.
Ще одна гордість Сергія – каламондин. Гібрид мандарина і кумвата.
«На вигляд як звичайний мандарин, а спробуємо – кисліше за мандарин точно, але смачний і на запах такий самий», – каже Сергій.
У пані Олени на подвір’ї туї. А вдома на підвіконні міні-теплиця. Врожаєм ласує до сніданку.
«Ось я збираю врожай до сніданку, 2 помідорчика, чесно скажу, не збирала кілька днів», – каже пані Олена.
Зелень, яку вирощує, використовує в роботі. Олена – астрологиня.
«Розмарин добавити до води і буде чудовий смачний напій, кімнатна м’ята, яка довго росте, і базилік, це взагалі показник енергетики людини, якщо ми любимо такий запах – то ми маємо енергію і до нас ідуть кошти», – ділиться секретами астрологиня.
Де не посій, там і вродить. Це про українську землю. Втім, у наших широтах росте не усе.
«На Дніпропетровщині ще потрібно проводити заходи зі збереження вологи, у чорноземах звичайних – занадто висока карбонатність, відповідно не всі культури можуть зростати, виникають значні проблеми з лохиною, з брусницею, чорницею, ягідними кульутрами деякими», – розповідає директор Дніпровського ботанічного саду ДНУ Анатолій Кабар.
У четвертому місяці, окрім овочів, дніпряни висаджують і квіти. Після найважчої зими різнокольорові рослини також піднімуть настрій.
Категорія: Відео, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Ботсад ДНУ