Skip to content

Скандал у футболі: свата «мецената» з Дніпра Наріка переобрали в УЄФА

Новини Дніпра: Андрій Павелко УЄФА

За сватом дніпровського авторитетного бізнесмена та мецената Олександра Петровського (Наріка), який утік із початком війни з України, тягнеться довжелезний кримінальний шлейф не лише в нашій країні, а й за кордоном. Незважаючи на це, Андрія Павелка було переобрано у виконком УЄФА. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на 49000.com.ua.

«Пустощі» Павелка пов’язують і з розподілом бюджетних коштів під час перебування головою бюджетного комітету ВРУ, і з будівництвом безлічі об’єктів спортивної інфраструктури, і з корупцією, і зі спробами підкупу та тиску на журналістів. До «найлегших», мабуть, можна віднести вільне поводження з кубком УЄФА – коли, крім родичів самого Павелка, реліквією «тішилися» і лідери кримінальної імперії Дніпра.

Список накопичився настільки значний, що приховувати факти вже не виходило. Тому президент УАФ Андрій Павелко та генсек організації Юрій Записоцький стали фігурантами справи про корупцію. Обох засудили до двох місяців тюремного ув’язнення, після чого за них було внесено дві застави на суму майже 20 мільйонів гривень.

І ось минулої середи Конгрес у Лісабоні оголосив, що за підсумками голосування Андрій Павелко зберіг свою посаду і був переобраний до виконкому УЄФА на наступний чотирирічний термін.

Колишній півзахисник збірної України Євген Левченко у своєму акаунті у Twitter також висловив подив із цього приводу.

«Нічого собі… Я не можу повірити, що УЄФА дозволяє Павелку бути переобраним до виконкому. Він не засуджений, але перебуває під слідством. Корупція, відмивання грошей і брехня. Велика ганьба та велика тінь на всю організацію», — наголосив спортсмен.

Як відомо, прокурор швейцарського кантону Юра ухвалив позов проти президента УАФ. Журналіст Арно Бедат звинувачує Павелка у тому, що той пропонував йому через посередників 50 тисяч євро, аби знайти компроміс. Цей журналіст ще 2018 року опублікував своє розслідування щодо футбольного функціонера. Пізніше було відкрито кримінальне провадження № MP/06675/2018, розпочате прокуратурою Швейцарії, Ле Шато Поррантрюї за фактом загрози фізичного насильства та залякування Арно Бедата Андрієм Павелком. Причиною стала стаття в журналі L’, яка була опублікована за фактами присвоєння 4 млн євро через офшорну компанію SDT FZE (ОАЕ) керівництвом УАФ в особі президента Андрія Павелка та Юрія Записоцького.

«Пан Павелко не повинен знову балотуватися до УЄФА. Ми не розуміємо цієї політичної підтримки. Ми сподіваємось на зразковий вирок», — повідомив адвокат Бедата.

Також відомо, що у лютому 2019 року французька асоціація Sherpa вже безуспішно закликала УЄФА відхилити кандидатуру Павла на посаду члена виконавчого комітету УЄФА, засуджуючи судові справи навколо українця.

Нагадаємо, що на початку лютого Служба безпеки України провела обшуки у приміщенні Української асоціації футболу. А за кілька днів Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про усунення Павелка з посади президента УАФ на місяць – до 17 березня 2023 року.
А 13 березня той самий суд ухвалив рішення про продовження терміну усунення Андрія Павелка з посади до 13 травня.

Резюмуючи, можна припустити, що своїм рішенням включити до складу виконкому УЄФА представника України ця організація намагалася продемонструвати підтримку нашої країни у боротьбі з російським агресором. Але, як завжди, ці добрі наміри надіслали доріжку у певному напрямку.

«Андрія Павелка обрано до виконкому УЄФА. 4 роки. Нічого хорошого в українському футболі не варто чекати. Востаннє я таке відчував, коли відбулися вибори президента України, і на них виграв Віктор Янукович. І тоді теж було таке розчарування. Для мене це підриває усі канони УЄФА. Що ця структура імпотентна, яка не стежить, не тримає руку на пульсі, не відстрілює те, що відбувається. Усі люди в українському футболі розуміють, у якому хаосі все перебуває. Однак боротьба триває, гадаю, що ця історія не завершена», – вважає спортивний журналіст Роман Бебех.

Зазначимо, що і щодо свата Павелка – Олександра Петровського – європейські правоохоронці також ведуть слідство щодо низки кримінальних правопорушень. А сам Нарік, який постійно змінює країни перебування, докладає всіх зусиль для того, щоб зберегти імперію дніпровської братви в Україні, забезпечити діяльність підприємств навіть на захопленій ворогом території, а також налагодити навколозаконний бізнес у Європі.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: