Пральна машина – незамінна помічниця по господарству, яка значно полегшує життя сучасної людини. Однак жорсткість води, волога в барабані і утворення накипу можуть спровокувати збої в роботі техніки і вивести її з ладу.
Своєчасна чистка пральної машини стане кращою профілактикою і захистом від поломок. Про це пише сайт «Наше Місто» з посиланням на Уніан.
Чистка лотка для порошку
- Сода: розводимо соду з водою в пропорції 1:1 і заливаємо в лоток. Ми залишаємо на одну годину, потім прибираємо залишки бруду вологою ганчіркою.
- Оцет: розмішати 1 склянку оцту в літрі води і додати в контейнер. Витримати 6-8 годин, потім промити водою і протерти губкою.
Як почистити пральну машину
- Лимонна кислота – найдоступніший спосіб, як почистити пральну машину від цвілі. Цей же метод хороший для усунення неприємного запаху. За високих температур прибирає не тільки легкий наліт, але і «камінь», що утворився на стінках техніки. Засипте 30 гр кислоти у відсік для порошку, запустіть режим прання на максимальних показниках. Після того перевірте, чи не залишився накип на барабані і шлангу зливу. Наступного разу повторюйте процедуру тільки через три місяці.
- Оцет, сіль і сода – бюджетний варіант, якщо цікавитеся, як почистити пральну машину від бруду. Дві чашки звичайного столового оцту змішайте зі склянкою води і харчової солі. Залийте розчин у відділення для порошку і поставте на прання за максимальної температури. Приділіть особливу увагу ущільнювальній гумці – на ній дуже багато бруду і цвілі. Запам’ятайте, що після такої чистки барабан слід повторно прополоскати у відповідному режимі, щоб змити залишки використаних вами засобів.
Також враховуйте, що машинку не рекомендують очищати відбілювачем і хлоркою перед або після чищення оцтом. Ці два засоби не можна змішувати – їхнє поєднання дуже агресивне для металу. Також не радять наливати оцет у дозатор відбілювача.
В ідеалі машинка повинна проходити чистку кожні 1-3 місяці в залежності від засобів, які ви для цього використовуєте.