Skip to content

Без рецепту не приходьте: в Україні вводять нові правила продажу ліків

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Правила продажу ліків

З 1 квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом. Він пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі та підлягають відпуску за рецептом лікаря. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на МОЗ.

Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. Для цього закладу не потрібно мати договір з Національною службою здоров’я України.

Як це працює

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до лікаря.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: “Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ”.

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок.

Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку і називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може звернутись в іншу аптеку і отримати ліки там.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: