Skip to content

В Україні хочуть ввести податок на солодку воду: на скільки подорожчають улюблені напої

Група депутатів зареєструвала у Верховній Раді України законопроєкт, яким пропонується ввести акцизний податок на мінеральні та газовані води з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин. Про це свідчать дані на сайті парламенту, пише «Наше Місто»

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, документ розроблений з метою скорочення негативного впливу солодких напоїв на здоров’я населення України шляхом зменшення їх економічної доступності (через механізм оподаткування).

Зазначається, що наразі в українському суспільстві не спостерігається тенденцій до добровільної зміни харчових звичок — зменшення споживання продуктів, які негативно впливають на стан здоров’я, та переходу на більш здорове харчування. Водночас зростає захворюваність на цукровий діабет.

«83% людей віком від 18 до 49 років вживають солодкі газовані напої щодня. Ми маємо розуміти, що в кожному літрі солодких напоїв міститься приблизно п’ять чайних ложок цукру, а це більше ніж 30% денної норми солодкого для людини. Таке споживання дуже часто приводить до цукрового діабету», — пояснив голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Так, депутати пропонують віднести води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин до підакцизних товарів та встановити з 1 січня 2024 року специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою. 

Завдяки цьому, як очікується, вдасться додатково зібрати до державного бюджету від 5,1 млрд до 7,8 млрд грн на рік, а також зменшити вживання солодких напоїв на 21%.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: