Skip to content

Унікальний парад планет: у березні 5 небесних світил вишикуються в лінію

Олена Завгородня

Немає нічого незвичайного у тому, щоб побачити у нічному небі вирівнювання двох чи трьох планет. Але 28 березня 2023 року жителі Землі зможуть спостерігати рідкісне явище – вирівнювання одразу п’яти планет Сонячної системи, пише сайт «Наше Місто» з посиланням на Daily Mail.

За словами вчених, у вівторок, 28 березня, після заходу Сонця всі 5 планет буде видно в небі досить добре. Найяскравішими планетами в цьому випадку будуть Меркурій та Юпітер, які будуть видно над горизонтом, а також Венера, яка буде трохи вищою у небі. Трохи гірше буде видно Марс, а щоб побачити Уран знадобиться бінокль.

За словами Бет Біллер з Единбурзького університету, Великобританія, вирівнювання п’яти планет – це рідкісне явище. Наприклад, такий парад планет можна було спостерігати у 2022, 2020 та 2016 роках.

Водночас вчені вказують на те, що залежно від місця розташування людини та наявності таких перешкод як високі дерева та будівлі, побачити всі 5 планет одночасно може бути складно. Але якщо дуже постаратися і до того ж використати бінокль, то парад планет у березні запам’ятається надовго, вважають вчені.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: