Skip to content

Чергова замануха: виплата 9000 через Дію в Україні виявилась шахрайством

У Facebook та Telegram в Україні масово поширюються оголошення про виплату 9000 грн соцдопомоги через Дію на карти Ощадбанку та Райффайзен Банку. Насправді це шахрайське оголошення – під приводом оформлення допомоги у людей крадуть гроші з карт. Причому в схемі виявився російський слід. Повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на Obozrevatel.

Про шахрайство попереджає Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Також виявлено Telegram-канал, який розповсюджує фейкове повідомлення. У ньому йдеться, що виплату 9000 грн нібито можна отримати «на особисту картку чи картку родичів чи друзів» у «Ощаді» або Райффайзен Банку. Для цього шахраї закликають пройти за посиланням, де потрібно «авторизуватися». Тобто ввести дані картки, а потім ще й перевірочний код, який прийде до SMS або за допомогою дзвінка з банку.

Після такого заповнення анкети аферисти отримують доступ до коштів на банківському рахунку жертви. Гроші можуть зникнути з картки моментально, адже код перевірки найчастіше підтверджує саме операцію зі зняття коштів.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вважають, що за схемою обману може стояти росія. Також фахівці наголошують, що кампанія шахраїв стартувала 27 лютого.

«Інструкція складена дуже кострубато, з великою кількістю помилок… Посилання на сайти українських банків зареєстровані на вигадане ім’я та український номер телефону, реєстратором цих доменів виступав російський провайдер. Це можуть бути звичайні зловмисники, що ховаються на території держави-агресора, але не можна виключати та цілеспрямовану операцію російських спецслужб», – уточнюють у Центрі.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: