Skip to content

У 2023 році перші 20 тон зібраних в АТБ використаних батарейок утилізовано в Польщі

Валерія Доброта

Нещодавно в Польщі була утилізована чергова чимала партія використаних батарейок, які здали на переробку покупці найбільшої вітчизняної торговельної мережі — АТБ. Це власне перші 20 тон використаних елементів живлення, які були експортовані до цієї країни у 2023-му році завдяки екологічній ініціативі лідера українського ритейлу, повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на прес-службу компанії.

Згідно з даними польського переробника батарейок, компанії BatEko, у минулому році вони утилізували дві партії зібраних в супермаркетах АТБ лужних батарейок, загальною вагою у сорок тон. Тож нинішній вантаж, який станом на сьогодні, вже не становить жодної небезпеки для довколишнього середовища (є офіційне підтвердження про завершення утилізації від BatEko), став вже третім. Наступна партія також у 20 тон вже готується до відправки, яку заплановано на квітень поточного року.

У цивілізованому світі вже багато років розуміють, що використані елементи живлення не можна просто викидати у баки для сміття. Адже навіть звичайні лужні батарейки містять чимало речовин, здатних нанести невиправної шкоди флорі та фауні. Натомість правильний збір та переробка батарейок спеціальними підприємствами дозволяють не тільки захистити довкілля, а й зберегти ресурси планети, повернути для повторного використання цінні матеріали з відпрацьованих елементів живлення.

Як відповідальний бізнес, компанія АТБ ще кілька років тому розпочала безпрецедентний за масштабами проект по збору та утилізації використаних батарейок. Реалізується він у співпраці з відомими компаніями Duracell, Savservice та Promo Service.

В понад тисячі супермаркетів добре знайомої кожному українцю торговельної мережі встановлені спеціальні бокси для збору непотрібних батарейок. Саме туди свідомі громадяни, якими є мільйони клієнтів АТБ, й вкидають використані батарейки. Зібравши певну кількість такого брухту, компанія доправляє його на переробку на профільні переробні заводи за кордон. Наприклад, минулого року, незважаючи на важкі воєнні випробування, таким чином було утилізовано 59 тон батарейок. Як згадувалося вище, сорок з них переробив польський завод BatEKO, ще 19 тон – завод GreenWEEE в Румунії.

У 2023 році перші 20 тон зібраних в АТБ використаних батарейок утилізовано в Польщі

Ще роком раніше, у 2021-му вказане румунське підприємство переробило дві партії зібраних покупцями АТБ батарейок, загальною вагою у 40 тон.

Тож, як бачимо, завдяки зусиллям патріотичного бізнесу та свідомому відношенню громадян до природи нашої країни, обсяги зібраних та відправлених на переробку елементів живлення поступово зростають. Навіть за умов та викликів нинішнього воєнного часу.

Нагадаємо, благодійні, екологічні та енергозберігаючі проєкти є важливою частини загальної стратегії динамічного розвитку АТБ. Свого часу саме супермаркети найбільшої торговельної мережі країни першими повністю перейшли на економні системи LED-освітлення. Саме в дискаунтерах АТБ було встановлено спеціально розроблені надсучасні системи рекуперації тепла, яке збирається від роботи холодильного і морозильного обладнання й направляється на обігрів тощо. Також ця мережа однією з перших на вітчизняному ринку роздрібної торгівлі підтримала європейську тенденцію по відмові від використання шкідливого пластику. В усіх магазинах АТБ з’явилися так звані «зелені» біорозкладні пакети, виготовлені з додаванням запатентованого спеціального елементу, а також інноваційні пакети з кукурудзяного крохмалю.

Тож, дбаймо про дивовижну природу рідного краю, піклуємось про здорове майбутнє наших нащадків та збираймо використані батарейки разом з АТБ.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: