Site icon Наше Місто

Дніпровська 93-тя бригада «Холодний Яр» розповіла про головні події на фронті за рік війни

Минув рік, як в Україні почалась повномасштабна війна. Мільйони наших співгромадян, рятуючи життя, покинули свої домівки – міста, які перетворились на руїни. За цей рік ми пережили багато болю, тривоги і втрат. Наші мужні чоловіки пішли на фронт, щоб боронити Україну від російських загарбників.

Так, воїни дніпровської 93-ї бригади «Холодний Яр» розповіли про головні події на полі бою. Про це повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на сторінку бригади «Холодний яр» у Facebook.

«Це був найважчий рік для 93-ї бригади Холодний Яр, як і для багатьох інших військових частин. Але й найвеличніший, найгероїчніший рік, коли ми продемонстрували російським окупантам силу нашого духу і нашої зброї», – йдеться у повідомленні 93-ї бригади Холодний Яр.

Напередодні війни, коли росія накопичувала війська на кордонах України, 93-тя бригада Холодний Яр отримала наказ сформувати батальйонні тактичні групи і приготуватися жорстко зустрічати ворога.

«24 лютого 2022-го року російські війська вторглися в Україну, розраховуючи на перемогу за 3 дні. Однак, в перший же день війни бійці 93-ї бригади Холодний Яр вщент розбили ворожі колони в Охтирці на Сумщині, у Дергачах та Золочеві Харківської області, взяли перших полонених та захопили чимало трофейної техніки.  У березні 2022-го холодноярці у важких боях звільнили село Гусарівка на Харківщині, а також місто Тростянець і ще низку населених пунктів на Сумщині», – повідомляють воїні дніпровської бригади.

У квітні 93-тю бригаду перекинули на Ізюмський напрямок. Ворог намагається наступати в напрямку Барвінкового та Лозової, б’є по піхоті ракетами та авіабомбами.

«Одна з механізованих рот потрапляє в оточення. Її доводиться визволяти з боєм. Щоб вирватися, бійці двічі форсують водну перешкоду. Бригада формує додаткові батальйони, відновлює потужності завдяки трофейній техніці. 

Вже влітку бригада міцно укріпилася на своїх позиціях та почала відкидати окупантів назад, звільняючи Україну метр за метром, посадка за посадкою, село за селом. На фронті починають з’являтися британські М-777, французькі «Цезарі», американські «Хаймарси». Їхній вогонь значно послабив противника. Та ще більше – здобуте у боях і відремонтоване трофейне російське озброєння, яке обернулося проти колишніх власників», – йдеться у повідомленні дніпровської 93 бригади «Холодний Яр».

93-й бригаді вдалося закласти підвалини для великого контрнаступу на Харківщині. Холодноярці звільнили, а також вибили війська ворога з багатьох населених пунктів навколо Ізюму. 

«Новим викликом для 93-ї стає Бахмутський напрямок, куди з’єднання перекидають у серпні 2022-го. Його називають найважчим: кожного дня українські позиції атакують штурмові групи російської ПВК «Вагнера», а інтенсивність вогню — сотні снарядів за добу. Бригаді вдалося втримувати лінію фронту у Бахмуті й Соледарі протягом чотирьох місяців.

У цей час російська армія проводить мобілізацію, яку прозвали «могилізацією». Адже основна тактика російських командирів — завалити українські позиції трупами своїх солдат. На смерть часто посилають колишніх ув’язнених — за участь в окупації України їм обіцяють амністію. Українські піхотинці приймають на себе основний удар з боку штурмових груп росіян. Саме піхота є щитом, що захищає Україну від навали окупантів», – йдеться у повідомленні.

Після тривалих і виснажливих боїв бригада потребує оновлення та ремонту техніки. Тож, 93-тю вивели з передової на перепочинок та злагодження.

Після короткої перерви холодноярці знову повернулися у Бахмут і тримають місто ціною величезних зусиль, не пускаючи далі окупаційні війська росіян.

Відзначимо, що командир 93-ї бригади Холодний Яр Павло Паліса і бійці-холодноярці були присутні на урочистому заході за участі президента України Володимира Зеленського, головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного, міністра оборони Олексія Рєзнікова та представників усіх силових структур країни на Софіївській площі у Києві.

Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version