Skip to content

Може викликати запалення нирок та легень: до України завезли небезпечний рис

Ксенія Куземко

Може викликати запалення нирок та легень: до України завезли небезпечний рис

В Україну завезли із-за кордону небезпечний рис. У ньому перевищено допустимий рівень кадмію. Про це йдеться у заяві Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області, пише «Наше місто».

Повідомляється, що рис було завезено до України з Італії. Цей товар було вже знято з обігу. Якщо ви знайдете такий товар на полицях, зверніться до Держпродспоживслужби.

«Виробник: Sapori Nostrani di Giorgio Turco, Italy; трейдер: WB Polska Sp. z o.o., Poland). Одержувач в Україні: ТОВ “БЮРО ВІН”, вул. Мечникова, 9, м. Київ», – йдеться у повідомленні.

Чим небезпечний кадмій

Кадмій може накопичуватися в трубчастих кістках, підшлунковій залозі, селезінці, але насамперед у печінці і особливо в нирках, причому період його напіввиведення з організму становить від 10 до 30 років.

«Кадмій має токсичну дію на нирки, кісткову та дихальну системи. Його відносять до канцерогенів, небезпечних для людини», – підкреслили фахівці.

Може викликати запалення нирок та легень: до України завезли небезпечний рис

Також кадмій може спричинити камені в нирках у формуванні каменів. У звичайних умовах та дозах цей елемент потрапляє в тіло з крупами, травами, грибами, молюсками та водоростями та іншими продуктами. Перевищення своєї норми в організмі загрожує здоров’ям.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: