Skip to content

У Дніпрі в ботсаду ДНУ справжня весна: розцвіли королеви лютого та зірковий вершник (Фото)

Софія Танченко

Новини Дніпра: У ботсаду ДНУ зацвіли квіти

У Дніпрі в ботсаду ДНУ настала справжня весна. В оранжереї розцвіли хай не надто запашні, але дуже яскраві квіти – камелія, азалія та гіпеаструм. Про це у соцмережі повідомив директор ботанічного саду Анатолій Кабар, передає “Наше місто”.

Азалія — рід рослин родини вересових, який часто відносять до роду рододендрон. В Житомирській і Рівненській областях росте азалія жовта з золотисто-жовтими квітками. Азалія жовта є реліктовим видом. Поширений цей вид також в Малій Азії і на Кавказі. Нектар квіток азалії жовтої отруйний. Кімнатною і оранжерейною рослиною є Азалія індійська родом з Індії і Китаю.

Камелія — рід вічнозелених дерев та кущів родини чайних. Про виникнення камелії є легенда. Афродіта порадила своєму сину Ероту (Амуру) полетіти на іншу планету. На Сатурні він почув хор ангельських голосів і побачив красивих жінок із білим тілом, сріблястим волоссям і ясно-блакитними очима. Вони співали хвалу Господу за те, що дав їм тіло із льоду, який заспокоює пристрасті і гасить усілякі бажання. Жінки поглянули на Ерота, помилувалися його красою, проте, не захопилися ним. Марно він пускав свої стріли. Тоді у відчаї Ерот кинувся до Афродіти, яка, обурена таким невластивим для жінок бездушшям, вирішила: ці бездушні істоти негідні бути жінками, повинні зійти на землю і перетворитися на квіти.

Гіпеаструм — рід рослин родини амарилісові (Amaryllidaceae). Рід включає близько 90 видів. Назва роду походить від давньгецької: ἱππεύς — «вершник» і ἄστρον — «зірка».

Категорія: Афіша, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: