Site icon Наше Місто

Порушення правил паркування в Дніпрі: штрафи, адреси штрафмайданчиків, контакти інспекції

Порушення правил паркування в Дніпрі - Наше Місто

У Дніпрі міська Інспекція з парковок щодня бореться з порушниками, які кидають машини абияк, заважають руху транспорту та пішоходів. На правому березі відкрили ще один штрафмайданчик, а мешканцям пропонують повідомляти про автохамів, повідомляє сайт «Наше місто».

Кинуті абияк машини, водії яких не залишають пішоходам шансу вільно пройти – біда рідного міста. Як проїхати з коляскою, якщо машина загороджує весь прохід? А як зайти на ганок, якщо черговий автохам загнав машину впритул до сходів?

На жаль, за останні місяці ситуація лише ускладнилася. У Дніпро прибуло кілька сотень тисяч людей, і кількість машин у місті різко зросла. До взаємної поваги між водіями та пішоходами ще далеко, тому нерідко виникають конфліктні ситуації.

За порядком у паркуванні в Дніпрі стежить профільна Інспекція, яка може притягати порушників до відповідальності: оштрафувати або ж евакуювати авто, залишене з порушеннями.

Інспектор Світлана Булах розпочинає свій робочий день о 8-30, працює вісім годин, і весь цей час – на ногах.

– Найбільше роботи – у центрі міста, – розповідає Світлана. Тут за традицією найбільша кількість транспорту, а отже – і найбільше порушень.

Разом із інспектором журналісти виходять на перевірку. На розі вулиці Троїцької досвідчений фахівець фіксує одразу кілька порушень.

Ось водій залишив машини просто біля пішохідного переходу (а ближче ніж за 10 метрів паркуватись не можна). А ось автомобілі залишені в місцях, на яких паркуватися заборонено  – такі ділянки позначені розміткою.

Втім, бувають і більш кричущі випадки, коли один недбало залишений автомобіль паралізує рух міського електротранспорту.

– Нещодавно водій припаркував машину на площі Вокзальній, біля трамвайних колій, до того ж таким чином, що трамвай проїхати не міг, – розповідає Віталій Мельник, начальник відділу тимчасового затримання транспортних засобів міської Інспекції з паркування. – У результаті рух електротранспорту на якийсь час зупинився. Водій трамваю повідомив про ситуацію, а Інспекція оперативно відреагувала.

Близько 5-6 машин, залишених із порушеннями, виявляє кожен інспектор за зміну, пояснює Світлана Булах. На водіїв чекає відповідальність. Як правило, порушникам їм загрожує штраф. А ось машини, які серйозно заважають руху, в певних випадках можуть евакуювати.

Зокрема, під евакуацію потрапляють автівки, залишені з порушеннями правил на пішохідному переході (або менше аніж за 10 м до нього), на зупинках громадського транспорту, при виїзді з прилеглих територій, на перехрестях, а також авто, які заважають руху пішоходів чи іншого транспорту, зокрема – машинам екстрених служб (швидкої допомоги, служби порятунку, пожежних автомобілів).

Штраф за такі порушення становить 680 грн., в  перші 10 днів можна сплатити його з 50-відсотковою знижкою. Крім того, порушнику доведеться сплатити вартість евакуації та зберігання на штрафмайданчику.

Як відбувається процес евакуації? Інспектор фіксує всі обставини, оформляє документи та викликає евакуатор. Перед евакуацією машину фотографують, фіксують наявність можливих нюансів (подряпини та ін. щоб згодом водії не мали претензій.

До речі, поки машина ще перебуває на місці, людина, яка має право нею керувати, може отримати штраф та самостійно усунути порушення. Простіше кажучи – сісти та поїхати. Однак, якщо машину вже почали вантажити на евакуатор, то шлях вже лише на штрафмайданчик, пояснює Віталій Мельник.

 Автохам загородив під’їзд? Є рішення

Автовласники, машини яких евакуювали, зазвичай забирають свої авто того ж дня, повідомляють представники Інспекції. Втім, мешканців Дніпра турбують випадки, коли деякі водії (зокрема – приїжджі) можуть на дуже довгий термін – тижні чи навіть місяці – кидати свої машини у дворах житлових будинків чи на проїздах.

В результаті виникають складнощі із заїздом у двір у автомобілів екстрених, ремонтних служб, у машин для вивезення ТПВ. Найчастіше безвідповідальні водії, покинувши авто, заважають іншим автомобілістам заїхати чи виїхати. А деякі особливо злісні автохами можуть перегородити майданчик біля під’їзду житлового будинку чи заїхати тротуар.

У таких ситуаціях доцільно дзвонити до Інспекції з контролю за паркуванням, яка завжди готова відреагувати на звернення городян, наголошує Віталій Мельник. Фахівці (щоправда, пішки чи громадським транспортом) можуть дістатися конкретного двору, зафіксувати всі обставини, за наявності порушення – виписати штраф чи ухвалити рішення про евакуацію машини.

При цьому дуже важливий і потрібний зворотний зв’язок, зазначає Віталій: якщо проблема вирішилася (наприклад, недбалий водій нарешті прибрав своє авто), то мешканцям варто знову зателефонувати до Інспекції і повідомити про це, щоб фахівці не гаяли часу на дорогу.

Усіх мешканців Дніпра – водіїв та пішоходів – закликають дотримуватися законів України, не порушувати Правила дорожнього руху, виявляти взаємну повагу та керуватися здоровим глуздом: це – запорука порядку на дорогах та злагоди у питанні парковок.

Тільки цифри

Суми штрафів

Корисно знати

Гаряча лінія Інспекції з паркування: 068 579 04 37, 093 082 66 48

Штрафмайданчики в Дніпрі розташовані за адресами:

на лівому березі – вулиця Курсантська, 7

на правому березі – вул. Миколи Руденка, 79

М. Чернов. Фото Валерія Кравченка

Категорія: Новини Дніпра, Транспорт в Дніпрі

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version