Site icon Наше Місто

“єРобота” працює: як переселенці у Дніпрі створюють бізнес, завдяки грантам

Новини Дніпра: Програма єРобота

Вже майже сто дніпрян отримали гранти за держпрограмою «єРобота» для створення малого бізнесу.  Дніпро – у трійці міст-лідерів у країні за кількістю заявок на участь у цьому проекті, пише “Наше місто.

Завдяки проекту «єРобота» підприємці відкривають пекарні, перукарні, пункти шиття та ремонту одягу, СТО, хімчистки та інші бізнеси. Одержувачі грантів мають створити робочі місця та вчасно сплачувати податки, які поповнюють міський бюджет.

Плюс-сайз йде нарозхват

Отримати грант за програмою «єРобота» та відкрити свою справу можуть і дніпряни, і переселенці.

Тетяна Перевєрзєва, яка хоче відкрити свій швейний бізнес, у квітні приїхала до Дніпра з Краматорська, де раніше працювала у швейному виробництві. Вже з літа на новому місці почала  шити одяг на замовлення. Майстриня, серед іншого, створює одяг та головні убори для наших захисників.

Тетяна має бізнес-ідею – створювати жіночий одяг плюс-сайз: на нього є серйозний попит, отже – буде ринковий успіх. Гранти «єРобота» виявилися дуже доречними.

“Я подала заявку через портал «Дія», для цього написала бізнес-план, – ділиться досвідом Тетяна. — Потім переробляла його тричі, нарешті все вийшло”.

Після кількох доопрацювань їй узгодили грант у розмірі 242 тис. грн. Бізнес-леді вже зареєструвала ФОП, відкрила рахунок у банку, очікує надходження коштів від держави. У планах – взяти в оренду приміщення, придбати обладнання та найняти на роботу двох співробітників.

“Шитиму одяг під своїм брендом – Fason.UA – і просуватиму його через соцмережі”, – ділиться планами Тетяна Перевєрзєва.

Довідка «НМ»

Програма “єРобота” стартувала влітку 2022 року. Головна умова допомоги з боку держави – створення нових робочих місць. Гранти можна направити на придбання обладнання, закупівлю сировини, оплату оренди, маркетинг та рекламу.

Бачити з точністю до міліметра

Її колега у швейній справі Альона Кучерук також переїхала з Краматорська до Дніпра. З вірою в успіх розпочала свою справу у нашому місті. Вдалося знайти приміщення, встановити обладнання. Серед знайомих і через соцмережі підшукали співробітників, у тому числі – переселенців. З’явилися замовлення: почали шити постільну білизну, флісовий одяг, спальні мішки.

“Щоб стати швачкою, треба працювати щонайменше три роки і бачити з точністю до міліметра”, – каже Альона.


Зараз вона працює над грантовою заявкою – хоче розширити швейне виробництво. Незважаючи на перший складний досвід взаємодії із проектом «єРобота», зберігає оптимізм.


“Своя справа – це найкраще, що може статися з тобою, – каже Альона. – Спершу ти багато працюєш, а потім з’являються можливості. Треба вкладати сили та ресурси, а потім буде віддача. А ще для успіху дуже важливі кооперація та партнерство”.

“Ми зацікавлені у тому, щоб у Дніпрі підвищувалася ділова активність, – підкреслює Тетяна Янушкевич, начальник інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради. Хочемо стимулювати дніпрян та переселенців брати участь у програмі «єРобота», створювати робочі місця та наповнювати бюджет міста. Зі свого боку, в рамках законодавства та наших можливостей фахівці інспекції готові проконсультувати підприємців, допомогти з пошуком співробітників, у тому числі розмістити оголошення про вакансії у нашому Telegram-каналі Work_Dnipro. Там їх побачать безліч людей, які шукають роботу”.

Отримав грант – шиє для захисників

Допомогу активним українським підприємцям надають і міжнародні партнери. Сергій Запорощенко приїхав до Дніпра з Курахового, що на Донеччині. У нашому місті завдяки гранту організації ПРООН взяв в оренду приміщення та закупив швейне обладнання.

Вже відшиті перші вироби – плитоноски та підсумки для наших захисників. А зараз підприємець шукає ринки збуту та готовий наймати співробітників.

“За допомогою різних грантових проектів у Дніпрі прагнуть підтримати людей, які прагнуть розпочати власну справу, та створювати робочі місця, – наголосила Тетяна Янушкевич, начальник інспекції з питань праці та зайнятості населення міськради. – У лютому стартує новий етап грантової програми «єРобота». Усі дніпряни та переселенці, які хочуть створити свій бізнес у нашому місті, можуть подавати заявки через портал «Дія» (erobota.diia.gov.ua).

Будуть робочі місця та податки до міської скарбниці

Важливими умовами надання грантів за програмою «єРобота» є створення нових робочих місць та сплата податків.

Отже, одержувач гранту в 50 тис. грн. зобов’язаний створити щонайменше одне робоче місце. Грант 250 000 грн передбачає створення двох і більше робочих місць. А при розмірі гранту до 8 млн. грн. потрібно створити не менше 25 робочих місць.


Фото – Сергій БАРАНЕНКО

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version