Skip to content

Корбан пояснив, чому рішення суду щодо аеропорту Дніпра – великий успіх міста

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Корбан пояснив, чому рішення суду щодо аеропорту Дніпра – великий успіх міста

Раніше ми писали, що місто виграло апеляцію стосовно аеропорту Дніпра. Апеляція постановила визнати незаконним і скасувати наказ про видачу сертифікату беззмінному 15 років експлуатанта аеропорту. З цього приводу, свою думку висловив в ефірі марафону «Інформоборона» на ДніпроTV голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан, пише «Наше місто».

«Свого часу пан Коломойський викупив Дніпропетровський аеропорт із усім майном, з усім, що там є. І відповідно влаштував монополію, не давав сідати літакам, які не належали авіакомпанії МАУ, яка, у свою чергу, належить йому. І таким чином була монополія, і відповідно інші авіакомпанії не мали доступу до аеропорту.

Ця відсутність конкуренції призвела до того, що були дорогі квитки, і люди, звичайно, страждали від цього, бо вони не мали вибору. У якийсь момент держава справді подала до суду на Коломойського в особі Фонду держмайна, і, на жаль, програла всі процеси щодо оскарження договору купівлі-продажу аеропорту. Таким чином, практично не залишалося шансів для того, щоб змінити ситуацію.

І тоді справді ми залучили групу юристів. Олена Доненко, яка із цього приводу є лід-менеджером проекту, юридичного у цьому випадку. Треба розуміти, що аеропорт – це інфраструктура, яка частково належить державі. Це смуга, це руління, це земля. Це якісь речі, пов’язані з інфраструктурою. І відповідно свого часу Коломойський, купивши аеропорт, природно отримав так званий сертифікат експлуатанта аеропорту. По суті, це й давало можливість йому влаштувати монополію, бо як експлуатант аеропорту він не допускав конкуренції всередині.

І було подано позов, до цього позову підключилося Національне Антикорупційне бюро. Було подано позов до господарського суду міською владою на користь громадян міста, на користь громади для того, щоб таки скасувати цей сертифікат експлуатанта аеропорту та передати експлуатацію або міністерству, або місту, або будь-якій державній особі, яка спроможна проводити експлуатацію на конкурентних засадах.І такий суд було виграно.

Процес тривав два роки. Спочатку першу інстанцію було виграно, зараз уже недавно ми дізналися від мера Філатова про те, що виграно другу інстанцію, це апеляція, апеляційне оскарження.

Щодо судді справи це рішення набуло чинності, воно негайно для виконання, це рішення. І, відповідно, Міністерство інфраструктури має анулювати тепер уже сертифікати експлуатанта аеропорту, які були за компаніями Ігоря Коломойського.Але треба розуміти, що юридичний процес не закінчено, і, напевно, компанії Ігоря Коломойського подаватиму касаційне оскарження до Верховного суду, до Адміністративної палати. І я сподіваюся, що вже зараз, після того, як виграно дві інстанції, у нього все менше і менше шансів для того, щоб повернути ситуацію назад.

Тому сподіватимемося, що коли закінчиться війна, у нас не буде жодних перешкод для того, щоб сюди літали бюджетні авіакомпанії, для того, щоб конкуренція була всередині аеропорту, і для того, щоб можливість полетіти з Дніпра була не тільки до Києва, а й до інших країн та в інші міста, як це є у Львові, Харкові, Києві, у всіх великих містах, крім, на жаль, Дніпра.Тому так, це перемога. Вона, на жаль, не є остаточною, але вона істотна», – сказав він.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: