Майже кожному власнику кішок добре знайома ситуація, коли тиха і спокійна Мурка вночі перетворюється на справжню фурію і гасає з кімнати в кімнату з граціозністю маленького слона і гучним нявканням. За словами наукового співробітника Школи ветеринарної медицини Каліфорнійського університету в Девісі Мікель Марії Дельгадо, така поведінка тварин має цілком обґрунтоване пояснення. Повідомляє сайт «Наше Місто».
«Одна з причин полягає в тому, що кішки від природи активні на світанку та в сутінках. Тому їхній внутрішній ритм просто каже їм: настав час активізуватися і почати полювання», – розповіла вона.
Друга причина, яка змушує кішок бігати, шуміти та кричати – банальний голод. Кішки – нічні тварини, і ніч може бути дуже довгою, щоб вони могли обходитися без їжі. Це почуття не залишає їм іншого вибору, окрім як нявкати і турбувати свого господаря. Найкраще придбати автоматичну годівницю для кішок, щоб вони в будь-який час могли піти і їсти.
У 90% випадків біганина кішок – це результат надлишку енергії, що характерно для молодих та гіперактивних котиків. В цьому немає нічого страшного. Хазяїну варто приєднатися до вихованця та погратися з ним.
Іноді котики бігають квартирою перед тим, як сходити в туалет. Науково це пояснити складно, але багато господарів хвостатих свідчать, що біг допомагає нарешті «розродитися».
Аномальна теорія
Багато людей вважають, що кішки здатні бачити потойбічний світ. Чи варто у це вірити? Дуже часто кішки змушують господарів засумніватися у тому, що світ лише матеріальний. Багато в чому інтерпретація поведінки кішки залежить від віри її хазяїна. Але якщо людина не вірить у надприродне, здебільшого знаходиться цілком матеріальне пояснення того, що відбувається.