Skip to content

Прощена неділя 2023: як правильно провести останній день перед Великим постом

Прощена неділя — останній день Масляної і остання неділя перед Великим постом. Інші назви: Сиропусна неділя, Тиждень Адамова вигнання, Сиропуст, Прощений день. Прощена неділя — це останній день, коли дозволяється їсти скоромну їжу: яйця і молочні продукти. Повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на 1+1.

Прощена неділя 2023

Прощена неділя не має точної дати, оскільки залежить від церковного календаря. Вона завжди припадає на останню неділю перед Великим постом, який триває до самого Великодня. Прощена неділя — це останній день Масляної, що завершує Масляний тиждень. Прощена неділя у 2023 році припадає на 26 лютого.

Традиції та обряди

У Прощену неділю прощалися з зимою, проводжали Масляну і символічно спалювали її опудало, закликаючи весну. У цей день заведено просити у знайомих і рідних прощення за образи, що накопичилися за рік.

У Прощену неділю потрібно відпустити всі образи, попросити вибачення у близьких, рідних, друзів, колег, сусідів, знайомих, спробуйте налагодити зіпсовані з будь-чиєї вини стосунки і залагодити конфлікти. Якщо є потреба, то в Прощену неділю можна висповідатися.

Увечері влаштовували прощення між рідними: родичі збиралися і йшли в гості до найстаршого в родині. Там один одному кланялися, обнімалися і просили вибачення за всі гріхи. Вдома просили прощення одне в одного перед сном: спочатку один перед одним кланялися дорослі, потім у них просили прощення діти. Також існує звичай відвідувати могили померлих родичів, щоби і в них просити вибачення.

На прощену неділю заведено їсти вареники. За народною приказкою, на прощену неділю «і бусурмени вареники їдять». У Прощену неділю всю приготовану на свято їжу намагалися доїсти або роздати бідним.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: