Skip to content

Грошова допомога ВПО: в Україні змінились правила виплат

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Грошова допомога ВПО

З 1 лютого в Україні оновили правила отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на Уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця.

Йдеться про три тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю та 2 тисячі гривень для дорослих. Тим, хто подав заявку на отримання допомоги раніше, не потрібно звертатися до органів соціального захисту населення або центрів надання адміністративних послуг для актуалізації даних.

Право на отримання виплат мають громадяни, з-поміж ВПО, які належать до низки груп. Серед цих громадян — ті, які мають непридатне для проживання або зруйноване житло і подали до 20 травня 2022 року заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через портал “Дія”, ті, які мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження або знищення нерухомого майна через бойові дії, терористичні акти, диверсії, спричинені агресією рф, і ті, які повторно перемістились із тимчасово окупованих територій або територій, на яких ведуться бойові дії після 24 лютого 2022 року.

Новини Дніпра: Як перевести пенсію з "Укрпошти" на картку

Також до тих ВПО, які мають право на отримання виплат, належать ті люди, які виїхали з населених пунктів, що включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф і ті, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання станом на 24 лютого 2022 року.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Поділитися: