Skip to content

Українці зможуть отримувати по 900 гривень щомісяця: кому дадуть гроші

Олена Завгородня

Українцям, які безкоштовно поселили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб (переселенців), компенсують частину видатків на комунальні послуги. У опалювальний сезон 2022-23 сума компенсації за двох переселенців складає майже 900 грн на місяць, повідомляє сайт «Наше Місто».

Таке право передбачає українське законодавство під час дії воєнного стану. Щоб отримувати компенсацію, потрібно відповідати кільком критеріям:

  • бути повнолітнім власником житла;
  • не мати заборгованості за комунальні послуги;
  • дати притулок у своєму житлі переселенцям, не стягуючи з них плату;
  • зареєструвати в себе цих ВПО.

Для того, щоб оформити саму компенсацію, потрібно звернутися до органів місцевого самоврядування або prykhystok.gov.ua. Після реєстрації щомісяця з 1 по 5 число потрібно оновлювати дані про ВПО, вказуючи їх кількість та термін проживання.

Кошти надходитимуть на рахунок власника житла до 20 числа місяця. Сума розраховується залежно від кількості зареєстрованих ВПО та тривалості їх проживання. На день за одного переселенця компенсують 14,77 грн.

Важливо: сума компенсації не зараховується як доход власника житла. Тому, якщо він уже отримував субсидію на оплату ЖКГ, його не позбавлять допомоги.

Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: