
Диво-крила, що сягають небес, і струнка шия, яка грає всіма кольорами веселки. Це не чудернацький птах, а водограй у місті Дніпро, який полюбили його мешканці та гості, – «Білий лебідь». Це єдиний фонтан, який розташовано в акваторії річки Дніпро. Він може похвалитися своєю висотою, грацією та світловими ефектами. Докладніше про те, чим унікальний фонтан – розповість кореспондент «Наше місто».
Розташувався диво-фонтан на найдовшій набережній Європи навпроти готелю «Дніпро». Його відкрили 13 вересня 2005 року, саме до святкування Дня міста. З цього часу «Лебідь» став головною прикрасою набережної.
Світломузичний фонтан розташований приблизно в 50–60 метрах від берега. Він складається з головного струменя в 65 м і двох бічних по 45 метрів, що б’ють просто з ріки. Водотоннажність центрального струменя – 360 тон води на годину, а 8-ми бічних струменів – 250 тон.
«Білий лебідь» являє собою плавучу змінну конструкцію, режим роботи якої постійно змінюється. Керований комп’ютером, він може махати «крилами» і обертатися, це забезпечують пневмоциліндри та насоси. Завдяки продуманому лазерному розпорошення водного потоку створюється ефект різноманітних абстракцій і фігур.
Нелегкою була праця підрядника будівництва – директора ПП «Нова» Богдана Водолажченка, бо при розробці проекту треба було закласти технічні можливості проводити з його допомогою лазерні шоу, коли при особливому розпиленні струмені води могли б перетворюватися на цілісні фігури.
Цей фонтан унікальний і не дарма він увійшов до рейтингу найкрасивіших в Україні. Біля нього завжди багато народу, а особливо в літні дні, коли прохолодні бризки води пестять обличчя і освіжають від спеки.
Нагадаємо, будинок на вул. Вернадського – це перший хмарочос Дніпра. Його побудували у 1976 році. На будівництво пішло 4 роки. Місцеві його називають «Будинок книги». На першому поверсі знаходився книжковий, де проводилися культурні вечори. Багатоповерхівка була центром міської інтелігенції. Хмарочос став подарунком до 200-річчя міста.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Історія Дніпра