Щозими ми з нетерпінням чекаємо, коли дні почнуть ставати довшими, а ночі підуть на спад. Відбувається це зазвичай після зимового сонцестояння – найкоротшого дня на рік. Коли починається зимове сонцестояння 2022 року, що треба робити цього дня, а що заборонено, і чому його вважають доленосним – у матеріалі сайту «Наше Місто».
Що таке зимове сонцестояння
Зимове сонцестояння – це день, коли Сонце займає найнижчу точку щодо земного горизонту. Астрономи кажуть, що 2022 року зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 23:48 за київським часом. Ніч з 20 на 21 грудня буде найдовшою на рік, а день 21 грудня – найкоротшим, він триватиме лише 8 годин.
Зимове сонцестояння – історія свята
Історія цього свята тягнеться з давніх-давен, коли люди жили відповідно до сонячних циклів. Сонце у наших предків було особливою пошаною: вони розуміли, що від сонячного світла і тепла залежить життя на землі. Тому день, коли Сонце починало дарувати більше тепла, розцінювався як перемога світла над пітьмою та відродження нового життя.
Зимове сонцестояння – традиції та прикмети
Вважається, що день зимового сонцестояння має дуже сильну енергетику, тому він добрий для будь-яких починань – у кар’єрі, особистому житті. У цей період прийнято складати нові плани та викидати старі речі, наводити лад – але не тільки в будинку, а й у своїх думках, відпускати старі образи та загадувати бажання. Існує повір’я, за яким бажання, загадане в день зимового сонцестояння, обов’язково здійсниться.
Також у день зимового сонцестояння можна поставити ялинку. Наші пращури прикрашали свої будинки гілками, щоб нечиста сила обходила їх стороною.
Зимове сонцестояння – заборони
У день зимового сонцестояння потрібно відмовитися від галасливих гулянь, алкоголю та важкої їжі. Краще провести його вдома, серед рідних.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Астрологія, Свято