Skip to content

Найвідоміші династії, які зрадили Україну

Ксенія Куземко

За період повномасштабної війни росії проти України в Реєстр держзрадників потрапило понад 1 тис. осіб. Для багатьох із них державна зрада стала сімейною справою. Найбільше зрадників-родичів серед політиків. Серед найвідоміших – брати Клюєви та Ковальови, подружжя Шаріїв та Медведчук з Марченко, батько та син Януковичі, а ще Хортіви та Репілевські, повідомляє кореспондент «Наше місто» посиланням на рух «Чесно».

Найбільше в Реєстрі держзрадників родичів з категорії батько-син. Серед найвідоміших експрезидент Віктор Янукович та його син Віктор Янукович, який загинув в росії. Після початку повномасштабного вторгнення Янукович неодноразово з’являвся в медійному полі. Керівник ГУР Буданов повідомляв, що Росія готувала варіант «повернення» його в Україну.

На сторону окупантів перейшли ще двоє депутатів з Херсона, власники аграрного бізнесу – Едуард та Данило Репілевські. Вони допомагали розселятись російським військовим, закликали людей до співпраці з окупаційною владою. Варто зазначити, що Репілевські підтримували різні політичні сили: син був обраний до Херсонської міськради від партії «Слуга народу», а батько очолював фракцію ОПЗЖ у Херсонській облраді.

Одіозними зрадниками є батько та син Хортіви. Іван Хортів – колишній правохоронець, ще у 2014 році воював проти сил АТО в складі терористичних загонів ЛНР. Його батько – Сергій Хортів у 2014 році на посаді мера міста Рубіжне голосував за звернення Луганської обласної ради щодо права закликати російські війська в Україну «для захисту Донбасу від київської хунти», брав участь у блокуванні української військової техніки. Проте це не завадило Хортіву бути обраним повторно у 2020 році мером Рубіжного. Очікувано, що у 2022 році Хортів радо зустрів російські війська та закликав жителів міста співпрацювати з окупантами.

Одними з найвідоміших зрадників в Реєстрі є брати Клюєви та Ковальови. Клюєви – близькі соратники Януковича. Сергій Клюєв – нардеп чотирьох скликань від партії Регіонів, після Революції Гідності виїхав до Росії. Андрій Клюєв – віцепрем’єр, міністр економіки в уряді Азарова, секретар РНБО, глава Адміністрації Януковича, причетний до розгону Майдану та підтримки сепаратистів на Донбасі.

Ковальови – політики від партії «Слуга народу». Олексій Ковальов був нардепом від 186 округу, після окупації Херсону залишився в місті та співпрацював з росіянами. Влітку його вбили у Голій Пристані. Юрій Ковальов – депутат Херсонської обласної ради, після повномасштабного вторгнення очолював державне підприємство на Херсонщині та співпрацював з окупантами.

Віктор Медведчук та Оксана Марченко – подружжя, яке було найближче до Путіна та відіграло велику роль в окупації України. Через низку проросійських каналів та партію ОПЗЖ вони системно поширювали ворожу пропаганду, співпрацювали з російськими спецслужбами, фінансували сепаратистів на Донбасі. Медведчук був затриманий СБУ та згодом переданий Росії в обмін на полонених військовослужбовців. У листопаді подружжя помітили у окупованому Криму.

Серед подружжі-зрадників – пропагандисти Шарії. Ольга Шарій – головна редакторка інтернет-видання «Шарій.net» та екскерівниця «Партії Шарія». Анатолій Шарій – проросійський блогер та засновник «Партії Шарія». Ще у 2021 році СБУ оголосили йому підозру у держзраді. З 2012 року Шарії знаходяться за кордоном. У травні 2022 року правоохоронні органи Іспанії затримали Шарія, проте згодом суд закрив справу про екстрадицію його в Україну. За інформацією ЗМІ, нещодавно подружжя переїхало до Італії.

Варто зазначити, що в Реєстрі держзрадників зібрана інформація за кількома категоріями. Відповідно родичів-зрадників насправді значно більше.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: