Skip to content

В Україні спишуть кредити на житло, зруйноване війною: що потрібно знати

Олена Завгородня

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроект №7441-1 про списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджене або зруйноване під час війни в Україні.

Про це інформує сайт «Наше Місто» з посиланням на повідомлення народного депутата Ярослава Железняка у Telegram. Законопроект підтримали 265 нардепів. Він також докладно пояснив його суть.

Припинення виплат за кредитами

Фізособи-позичальники кредитів на рухоме/нерухоме майно, яке через війну опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій; пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності підтверджуючих документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

Передбачається списання кредиту на житло:

На списання заборгованості мають право позичальники, у яких:

  • нерухомість знищена внаслідок війни. До другого читання прибрали обмеження щодо площи нерухомого майна (квартира, житловий будинок). Але воно повинно станом на 23 лютого 2022 року бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника;
  • станом на 23 лютого відсутня прострочена заборгованість за таким договором;
  • метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію громадянам України за майно знищене внаслідок збройної агресії рф. Розмір такої компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника.

Інші збитки кредитора, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.

Позики на автомобілі

Новини Дніпра: в Україні спишуть кредити - Наше Місто

Анулювання заборгованості можливе для:

  • Знищених авто, теж прибрали до другого читання обмеження щодо двигуна. Але станом на 23 лютого 2022 року має бути єдиним авто в сім’ї позичальника;
  • Станом на 23 лютого 2022 року заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів;

«Термін для подачі заявок – період дії в Україні воєнного стану + 3 місяці після дня його припинення. Під кожен кейс позичальники мають в той чи інший момент надати кредитору підтверджуючі документи», – додав нардеп.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: