Skip to content

Як правильно вмикати побутові прилади після відключення світла: 5 порад для дніпрян

Ксенія Куземко

Як правильно вмикати побутові прилади після відключення світла: 5 порад для дніпрян

Для того, аби підтримати енергосистему, за розпорядженням НЕК Укренерго у Дніпропетровській області періодично відбуваються стабілізаційні чи екстрені відключення світла. При відновленні електропостачання після них всі споживачі відразу вмикають потужні електроприлади. Це спричиняє одночасний значний ріст навантаження та  аварії на електромережах. Як наслідок – мешканці повторно лишаються без світла, але вже не через стабілізаційне відключення, а через аварію.  Щоб цього уникнути, ДТЕК Дніпровські електромережі просить своїх клієнтів дотримуватись простих правил розумного енергоспоживання, повідомляє кореспондент «Наше місто».

П’ять рекомендацій від ДТЕК Дніпровські електромережі, як правильно включати електроприлади після стабілізаційного чи екстреного відключення:

  • Якщо у вас зникло світло через стабілізаційне відключення за графіком – відключіть від мережі всі енергоємні прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. А також вимкніть світло в приміщеннях, де в цей час не перебувають люди.
  • Після того, як у вас з’явилось світло, одночасно не включайте всі енергоємні прилади (обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники тощо). Якщо у вас вдома декілька енергоємних приладів, обмежтесь включенням в мережу одного приладу, а інший включіть в інший період часу, обов’язково відключивши попередній.  
  • Енергоємні прилади, які мають таймери включення, запрограмуйте на роботу в нічний час з 00.00 до 06.00 ранку.
  • Споживачам, які мають в користуванні електродвигуни та насосні станції, рекомендуємо їх відключати від мережі (електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Включайте їх в мережу за 20-30 хвилин після появи електроенергії.
  • Бізнес-клієнтів просимо відмовитись від використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.

Наразі це найкраща підтримка енергетиків, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло.

Нагадаємо, що у разі команди НЕК Укренерго застосувати стабілізаційні відключення, ДТЕК Дніпровські електромережі робить все можливе, щоб відключення кожного клієнта тривало не більше, ніж 4 години. Однак воно може повторитись  протягом доби дня через 4 години, якщо Укренерго не скасує застосування стабілізаційних відключень.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: