Skip to content

В Україні готують штрафи для тих, хто не вимикає світло

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Штрафи за невимкнене світло

У Верховній Раді розглядають новий законопроект №8096, згідно з яким можуть посилити покарання для тих, хто нехтує комендантською годиною або світломаскуванням, повідомляє “Наше місто”.

Нагадаємо, режим світломаскування діє з перших днів повномасштабної війни та потрібен для того, аби ворогу було складно наводити свої цілі по тих чи інших об’єктах. Окрім того, в умовах економії електроенергії ця міра є необхідною.

Яким може бути покарання:

  • Порушення комендантської години може каратися штрафом у розмірі від 340 до 680 гривень або громадськими роботами на строк до 40 годин.
  • Якщо порушено режим світломаскування, то штраф від 510 до 850 гривень. Якщо порушують держслужбовці, то штраф вищий – до 1700 грн.
  • Якщо порушення повторюється, то штрафи зростають. Наприклад, для держслужбовців це буде 3400 грн. Замість штрафу можна одержати виправні роботи на 6 місяців.

Також за порушення комендантської години можуть затримувати на три дні. Це якщо потрібно буде визначити особу затриманого. Якщо через порушення режиму світломаскування гинуть люди, то порушнику загрожує ув’язнення на строк до 15 років із конфіскацією майна.

Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: