Skip to content

В цій майстерні створили відому дніпровську міні-скульптуру (Ексклюзив)

В цій майстерні створили відому дніпровську міні-скульптуру (Ексклюзив) Новини Дніпра

Ви колись звертали увагу на маленькі деталі нашого міста? Не на великі пам’ятники або споруди, а на мініатюрні скульптури,  які дуже влучно передають історію нашого міста. Журналісти «Наше Місто» відвідали майстерню Надії Отряжи, яка стала автором нової міні – скульптури на набережній Дніпра з циклу «Відчуй Дніпро».

Війна не зупинила мистецтво

Скульптор  Надія Отряжа  з Дніпра створила саме чотирнадцяту міні-скульптурку в місті. Неймовірною є історія створення цього витвору.

«Перша дата презентації цієї скульптурки була запланована на весну 2022, але через повномасштабне вторгнення все пішло шкереберть» – розповіла журналістам Надія.

Через те що, між процесом створення та встановленням пройшло досить багато часу, чернеток з нарисами скульптури майже не залишилось.

   «Я родом з Дніпра та дуже поважаю своє рідне місто та його культурну спадщину. Навчалася я  скульптурному ділу  у Львові, але шукати можливості в роботі поїхала до Дніпра».

  Кожна її робота особлива, майстриня робить всі процеси власноруч, від закупки матеріалів, до розробки силіконової форми.

По секрету вона розповіла нам, що саме форма є ключовим етапом.

 «Цей процес є одним з найважливіших у створенні скульптур. Бо саме від заготовки залежить чи вийде фінальний результат таким, як це було на стадії ідеї».

Надія показала нам особливості роботи, свою майстерню та робочі інструменти, а саме – форми для міні- скульптурок.

Сама розшукала організаторів

До речі, майстриня сама зацікавилась цим проєктом «Відчуй Дніпро» та написала організаторам про своє бажання взяти участь та стати частиною історії рідного Дніпра.

Велика кількість конкурентів-скульпторів не зупинили майстриню. Вона із завзяттям почала робити нариси та придумувати різні варіації свого твору.  Надія розповіла про те, що працює з великою кількістю різних матеріалів, серед них: глина, метал, фарфор та багато іншого.

 «Кожен матеріал має свій шлях перетворення на шедевр», – каже вона. Побувавши у майстерні я побачила велику кількість різноманітних робіт, від зайчика з великими вухами до близько 10-ти бюстів чоловічих та жіночих облич.  

Саму тему майстрині допомогли обрати організатори проекту, але все ж таки фінальна відповідь була за нею.

 «Цей квест був не з легких, адже інформації про Дніпровських лоцманів, на жаль, не так багато, як хотілось, адже цей шмат нашої історії намагалися викроїти. Самі лоцмани з’явилися на порозі двох епох, індустріалізації та козаків, вони стали прототипами для сучасних лоцманів. За рівнем небезпеки, звісно, це дві різні речі» – розповіла журналістам «Наше Місто» майстриня.

Дніпро – місто неймовірних людей, які навіть під час війни знаходять у собі сили робити великі кроки до майбутньої історії нашого міста та країни. Справжні дніпряни ніколи не забувають, звідки вони родом та завжди намагаються максимально допомагати та прославляти рідне місто. Так і Надія знаючи, що є неперевершеною саме у цьому, вирішила зробити такий своєрідний подарунок рідному Дніпру.

 Ну, і наше спільне селфі на згадку з майстринею під час відкриття 14-ої міні-скульптурки, яка знаходиться під пішохідним мостом, що веде на Монастирський острів.

Аріна Ніколайчук, фото Сергій Бараненко

Категорія: Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: