Skip to content

Примусова трудова мобілізація: кого призовуть та на які роботи

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Трудова мобілізація, хто підлягає

Інформації про примусову трудову мобілізацію в соціальних мережах та інтернеті дуже багато. Що з цього правда, а що вигадка – спробуємо розібратись. У Верховній Раді повідомили, кого з українців можуть закликати і які роботи їм доведеться виконувати, пише “Наше місто”.

Ціль примусової цільової мобілізації – відновлення України.

Співавтор відповідного закону та голова профільного комітету Верховної Ради Олег Бондаренко наголосив, що у період дії військового стану немає необхідності розподіляти громадян на ліквідацію наслідків обстрілів окупантів. Однак за необхідності її можуть запровадити.

Парламентарій уточнив, що процес, швидше за все, проходитиме через військові адміністрації. Він розуміє, що не всі українці захочуть долучитися до суспільно корисних робіт. Однак питання ухилення залишається відкритим і поки що відповідальності за ухиляння не передбачено.

У Раді не виключають, що мобілізувати на платній основі можуть внутрішньо переміщених осіб і не тільки. Це можуть бути всі дієздатні українці. Кількість людей визначатиметься відповідно до цілей. Поки що списку робіт немає, але вони будуть спрямовані на створення економічного продукту – відновлення країни.

Категорія: Війна, Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: