Війна торкнулася кожного з нас. Адже життя у безкінечному потоці негативних новин або ж споглядання жахливих подій на власні очі надзвичайно виснажує нашу психіку. Найважче – це очікування і невизначеність у завтрашньому дні!
Як наслідок з’являється апатія, порушення сну, погіршення апетиту, висока втомлюваність. А це в свою чергу негативно відображається на працездатності, стосунках з близькими, стані здоров’я.
- Запитайте себе, що вас найбільше турбує, лякає, викликає бурхливі негативні емоції. Важливо зрозуміти: це через новини та загальну атмосферу війни чи є конкретні переживання за себе, рідних та близьких.
- Також варто замислитися, наскільки безпечно там, де ви зараз перебуваєте. Якщо це дуже близько до зони бойових дій, то, можливо, варто тимчасово змінити місце перебування.
- Як реагують на ситуацію члени вашої сім’ї, найближчі люди? Може, їхнє сприйняття подій впливає на вашу підвищену тривожність.
Що робити, аби зменшити стрес та емоційну напругу?
Обмежте себе в новинах
Не проводьте увесь вільний час за переглядом новин, не відволікайтесь для цього від звичних справ. Виділіть, скажімо, не більше 10 хвилин на день для ознайомлення з основними новинами.
Дбайте про власне здоров’я та відпочинок
Не ігноруйте свій фізичний стан. Якщо є найменші проблеми, звертайтеся до лікарів, проходьте обстеження, лікуйтеся. А ще намагайтеся бувати на свіжому повітрі, відпочивати від роботи та буденної рутини.
Прогулянки та хобі
Намагайтеся знайти час на улюблені заняття, справи, що приносять позитив і задоволення. Для когось це спортивні тренування, медитації, для когось – релакс у парку чи в кафе, похід на шопінг чи кемпінг на природі. Не відмовляйте собі у приємних дрібницях, які дарують вам атмосферу спокою та комфорту. Може, ви давно хотіли вивчити щось нове, покращити свої знання іноземної мови – тоді онлайн-репетитор буде ідеальним варіантом.
Позитивне спілкування
Більше спілкуйтеся з друзями, рідними, хорошими знайомими, намагайтеся підтримувати одне одного. І навпаки – обмежте спілкування з токсичними і дратівливими людьми.
Допомога психолога чи психотерапевта
Якщо ви відчуваєте, що не можете самі впоратися з тривожністю, подолати депресію, слід, не вагаючись, звернутися до спеціаліста. Сьогодні є чимало спільнот та громадських ініціатив щодо безкоштовної психологічної підтримки людей, постраждалих від війни. Можна звернутися туди або знайти для себе постійного фахівця.
Підводимо підсумки
Найперше завдання для вас – побачити свою проблему та визнати її. Далі важливо пропрацювати стрес – самостійно або з психологом. Головне, щоб найближчим часом ви відчули полегшення.
За можливості змініть свої старі звички на дійсно корисні для вас. Але при цьому не дуже себе заганяйте вимогливістю та різкими змінами – все має відбуватися поступово і емоційно прийнятно.
Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі.