Згідно законодавства, в Україні на субсидію з оплати комунальних послуг можуть претендувати громадяни, які не можуть самостійно сплачувати за комунальні послуги. Витрати на житлово-комунальні послуги в них складають орієнтовно 15% родинного бюджету. Така допомога призначається кожному індивідуально. Чи відбулись зміни в призначенні субсидій під час війни, розкажуть журналісти сайту «Наше місто».
Субсидії призначають одному з членів родини, який:
- зареєстрований у будинку/квартирі;
- не зареєстрований у будинку/квартирі, але фактично проживає у ньому на підставі договору про оренду житла або за рішенням суду;
- індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але їм нараховують плату за житлово-комунальні послуги.
Подати документи для призначення субсидії можна до сільських або міських рад, ЦНАПів, управлінь соцзахисту та через портал «Дія».
Необхідні документи:
- заява про призначення та надання житлової субсидії;
- декларація про доходи;
- договір про оренду житла (за наявності);
- копія договору про реструктуризацію боргу з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності заборгованості);
- рішення суду (у разі проживання на підставі рішення суду).
Варто зауважити, що для осіб, які оформили субсидію на опалювальний сезон у 2021 році, державна допомога буде автоматично продовжена. У Міністерстві соціальної політики прогнозують, що через повномасштабну війну кількість людей, яка претендуватиме на субсидію, збільшиться ще на 500 тисяч осіб.
Якщо ваш дохід дозволяє вам отримати субсидію, вам можуть відмовити, якщо:
- загальна площа вашого житла перевищує 130 кв. м для квартир та 230 кв. м для індивідуальних будинків;
- на депозитному банківському рахунку громадянина є кошти, що перевищують 100 тис. грн;
- будь-хто із членів сім’ї протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на більш ніж 50 тис. грн (йдеться про купівлю землі, квартири, будинку, цінних паперів тощо);
- у власності є транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда і причепа), та в низці інших випадків.
Також у призначенні субсидій буде відмовлено тим, хто має борги за оплату комунальних послуг. Уникнути цього можна, погасивши борг або уклавши договір реструктуризації заборгованості.
Читайте також: У “Дніпроводоканалі” зробили важливу заяву щодо передачі показників лічильника.