Skip to content

«Я працюю на цвинтарі»: режисер із Дніпра особисто презентує фільм жителям міста

Валерія Доброта

«Я працюю на цвинтарі» - Наше Місто

15 вересня в українських кінотеатрах стартує прокат фільму «Я працюю на цвинтарі» за мотивами однойменного бестселера Павла «Паштета» Белянського. Це – режисерський дебют Олексія Тараненка, який народився в Дніпрі та почав звідси свій творчий шлях.

“Фільм про життя” важливий не лише для підтримки морального духу українців, а й відіграє важливу роль у “виживанні” усієї вітчизняної кіногалузі.

17 вересня у мешканців Дніпра є можливість подивитися стрічку та після перегляду поспілкуватися з режисером Олексієм Тараненком – к/т Multiplex Дафі, сеанс о 14:30.

Фільм розповідає історію Саші, який має контору по встановленню пам’ятників на цвинтарі. Він цинічний, іронічний, любить чорний гумор та не дуже любить людей. Живих.

Автори запевняють, що такої “суміші” жанрів, стилів та тематик в українському кіно ще не було. За своїми жанровими особливостями фільм є яскравим представником так званої “нової хвилі”, який об’єднав цікаву, незвичну історію та чудовий акторський каст – Віталій Салій, Віктор Жданов, Андрій Ісаєнко, Олексій Тритенко, Ігор Цішкевич, Рімма Зюбіна, Оксана Жданова, Ніна Набока та ін. Незважаючи на назву, цей фільм про життя та надію.

Різноманіття доль клієнтів, взаємини з колегами по роботі та заплутані особисті стосунки зрештою допомагають йому зрозуміти: треба жити зараз, а не побиватися за минулим. І цю суміш емоцій представляє характер-тизер Саші, якого зіграв актор Віталій Салій.

Автором сценарію стрічки став Павло Белянський. Він, як і головний герой, теж працював на цвинтарі та писав невеличкі оповідання про людей, яких там зустрічав. З цього і склалася його книжка, історії з якої увійшли до фільму. Письменник також з’явився у картині в епізодичній ролі.

«Я хочу, щоб це кіно допомогло хоча б одній людині пережити свій біль, пережити втрату когось рідного, і почати жити далі. Якщо буде хоч одна така людина, я буду задоволений», – зізнається Павло.

Фільм здобув перемогу в номінації найкращий повнометражний фільм на Munich Film Award 2021, Віталій Салій, виконавець головної ролі у фільмі, переміг у номінації Найкращий актор за версією Національної спілки кінокритиків “Кіноколо” у 2021 році, нагорода в номінації за найкращу операторську роботу на Montelupo Fiorentino International Independent Film Festival 2021, а також перемога в номінації найкращий постер за версією Red Movie Awards у 2021 році. Зокрема фільм брав участь у конкурсних програмах фестивалів КМКФ “Молодість”, Ferrara International Film Festival, Warsaw International Film Festival, British Independent Film Festival та AFIN International Film Festival у 2021 році, а також фестивалів Stockholm Independent Film Festival та International Film Festival Prague у 2022 році.

Категорія: Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра

Позначки: 

Поділитися: