Ботулізм – підступна і тяжка інфекція. Може швидко розвиватися та без вчасної меддопомоги призвести до смерті. Як захиститися від хвороби, розповість кореспондент «Наше місто» з посиланням на Дніпропетровську обласну військову адміністрацію.
«Збудник ботулізму може «ховатися» в будь-яких продуктах, що не пройшли достатню термічну обробку, неправильно зберігалися або транспортувалися. Найбільш небезпечні: в’ялена, копчена, солона, консервована риба, м’ясні та грибні консерви, особливо домашнього виробництва», – сказав заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Олексій Григорук.
Фахівці наголошують: хвороби можна уникнути, якщо дотримуватися правил. Найперше, не слід вживати протерміновану консервовану їжу з банок зі здутими кришками. А ще купувати рибні та м’ясні продукти з рук на вулицях та стихійних ринках. Особливо – в’ялену або копчену невипотрошену рибу.
Для нарізання сирих та готових продуктів варто використовувати окремі дощечки. Крім цього, потрібно ретельно дотримуватися правил термічної обробки.
«Перші симптоми ботулізму найчастіше виникають вже в першу добу після вживання неякісних продуктів. Проте буває, що інфекція проявляється пізніше – через дві або навіть чотири дні», – наголосив Олексій Григорук.
Серед перших симптомів ботулізму – температура, нудота, блювота, діарея. Далі розпочинається порушення зору, дихання, м’язова слабкість, запаморочення.
За найменшої підозри на ботулізм потрібно негайно звертатися до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання.
Хворим потрібно ввести антитоксин. Щороку Дніпропетровщина отримує 10 доз спеціальної сиворотки. Цього достатньо.
У 2022 році в області виявили 4 випадки ботулізму. Захворіли двоє дорослих у Кам’янському та по одному у Дніпрі і Кривому Розі.
Нагадаємо, в Україні змінюють правила реалізації товарів. Тепер не можна торгувати продуктами без маркування українською мовою.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра