Skip to content

Інженери з Дніпра створили повністю український ударний безпілотник

Ткач Анастасія

Інженери з Дніпра створили повністю український ударний безпілотник

Дніпро та Харків – центри аерокосмічної галузі, там і вдалося зібрати унікальну команду, здатну вирішувати будь-які завдання щодо створення БПЛА для потреб ЗСУ. Крім того, над проектом працюють і іноземні спеціалісти.


Ініціатор проекту Володимир Яценко, – «За освітою я інженер-радіофізик. Моє хобі – авіація, я пілот вертольота. Але небо закрите для цивільної авіації, тому створення безпілотника — це продовження мого хобі, яке переродилося на серйозний проект».


В даний час винахідники створили універсальний прототип, який модифікується для потрібного бойового завдання протягом години – від тактичної розвідник або ударний дрон до оперативної робота на великих відстанях від лінії фронту з тим же функціоналом.

Ми поставили собі завдання зробити дуже дешевий та дуже ефективний БПЛА, спеціально пристосований для вирішення бойових завдань. Є такий показник – ймовірність подолання РЕБ та ППО супротивника. За розрахунками він у нас один із найкращих через застосування нових технологій, а його дешевизна нівелює збитки від його втрати під час виконання бойового завдання. У нас був випадок, коли один із безпілотників, який ми передали ЗСУ, окупанти 10 днів не могли збити засобами ППО. Щоб його знищити, вони використали ракету БУК. Уявіть собі — проста практично базова модель БПЛА, яка коштувала не більше ніж $5000, змусила ворога витратити ракету ціною $200 000, — розповів Яценко.

Випробування безпілотника вже завершено, у розробці тестувався штучний інтелект.

Вже є перші результати, зараз робота ведеться над оптимізацією — із завданням має справлятися бортовий комп’ютер із обмеженими обчислювальними можливостями. Завдання безпосередньо штучного інтелекту — розпізнавання потенційних цілей у режимі реального часу з передачею координат ударним дронам, які працюють у групі з розвідником, та оператору БПЛА для ухвалення рішення, — пояснює винахідник.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра

Позначки: , ,

Поділитися: