12 безкоштовних онлайн-ресурсів для вивчення української

Ткач Анастасия
    -

Ще донедавна вивчення та вдосконалення української мови онлайн самостійно і безкоштовно здавалося чимось зі сфери фантастики. Однак крига скресла, і тепер, на щастя, ми маємо досить розмаїтий вибір ресурсів для досконалого опанування солов’їної. Про це передає журналіст «Наше Місто.Афіша Дніпра».

Пропонуємо вам добірку ресурсів, які допоможуть покращити знання української мови:

1. «Слова, що нас збагачують» https://www.facebook.com/Pravdyvo/

На сторінці публікують картинки із рідковживаними українськими словами, фразеологізмами та замінниками російських слів. Сторінка допоможе збагатити лексику та уникнути русизмів. 

2. R.I.D. http://rid.ck.ua/
Програма відкриває користувачу три нових слова щодня. За вивчення цих слів нараховується ігрова грошова одиниця – «пісок часу». Що більше його у користувача, то вищий рейтинг. У програмі сім рівнів. Також є словник, із яким ви можете пригадати, що таке «громовиця», «фіранка» та «поліття».

3. «Є-Мова»  https://www.facebook.com/emovaua/
Онлайн-платформа для вивчення української мови. На порталі потрібно зареєструватися та пройти тестування на визначення рівня володіння українською мовою. Відтак для учасників відкривається доступ до практичних занять, відео та навчальних текстів. За новинами ресурсу можна стежити у Фейсбуці.

4. Лайфхаки з української мови https://edera.gitbook.io/laifhaki-z-ukra-ns-ko-movi/
Онлайн-курс у формі корисних порад для вивчення теорії української мови. Курс складається із 16 лекцій, також доступний інтерактивний конспект зі всіма темами.

5. Лайфхаки українською https://www.youtube.com/watch?v=MNBTjHsV94Q&list=PL9aDK_7u4r7c9u1lieLlO9kRAmq7lCDiP
Телевізійний проект від телеканалу «UA:Перший», доступний на каналі у сервісі YouTube. На відео пояснюють, як правильно вживати наголоси, вітати зі святами і дякувати. Зараз доступні 14 роликів, але добірка постійно доповнюється. 

6. LanguageTool  https://languagetool.org/uk/
Онлайн-ресурс допоможе перевірити граматику та пунктуацію в українських текстах. У безплатній версії максимальний розмір тексту на перевірку – 20 тис. символів. Для зручності можна завантажити додаток для використання в браузері. Слово підсвічується відповідним кольором залежно від помилки: лексичної, пунктуаційної чи орфографічної. При наведенні курсором на помилку ресурс пропонує варіанти заміни.

7. Тренажер із правопису української мови https://webpen.com.ua/
Онлайн-вправи з усіх розділів мовознавства. Перед завданнями можна ознайомитися з правилами. Жодних тестів, усі відповіді треба ставити самостійно: розділові знаки в реченнях чи дефіс у словах. Тож вгадати не вдасться.

8. Лінгвістичний портал «Мова.info» http://www.mova.info/
На порталі серед іншого пропонують правила правопису і добірки словників. Наприклад, відкритий словник новітніх термінів. У довідковій службі є відповіді на поширені запитання.

 9. LanguageTool https://languagetool.org/uk/
Онлайн-ресурс допоможе перевірити граматику та пунктуацію в українських текстах. У безплатній версії максимальний розмір тексту на перевірку – 20 тис. символів. Для зручності можна завантажити додаток для ви користання в браузері.

10. «Словотвір» https://slovotvir.org.ua/
Інтернет-платформа, на якій можна знайти українські переклади запозичених слів. Ресурс допомагає збагатити лексику: зареєстровані учасники пропонують варіанти перекладу та голосують за найкращі. На сайті є різні переклади, наприклад, «віп-зона» – панський кут, а «барбершоп» – голярня.

11. Офіційний сайт української мови http://ukrainskamova.com/
На сайті є правила правопису, пунктуації, правильних наголосів, а також словник синонімів. У розділі «Антисуржик» можна дізнатися, чи вдасться вийти на «слідуючій остановці» та «захлопнути двері».

12. Безкоштовний онлайн-курс «Українська за 27 уроків» на платформі Prometheushttp://lviv1256.com/lists/na-prometheus-vidkryly-reiestratsiiu-na-bezkoshtovnyy-onlayn-kurs-ukrains-ka-za-27-urokiv/

Перший курс з української мови елементарного рівня (А1-А2), розрахований на широке коло слухачів, зокрема тих, хто вдома чи на роботі послуговується російською.

12 безкоштовних онлайн-ресурсів для вивчення української  - новости Днепра

Поделиться: