Ситуація з вакцинацією та початок опалювального сезону під контролем уряду

Редакция "Наше мiсто"
    -
Ситуація з вакцинацією та початок опалювального сезону під контролем уряду

29 жовтня в Одесі провели Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, де також був присутній голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. Засідання почалося з промови виконавчого секретаря Конгресу та заступника Керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка про те, що уряд щотижня приїздить до 2-3 регіонів країни аби перевірити стан вакцинації проти коронавірусу та початок сезону опалення. За його словами, ситуація з пандемією напружена, але контрольован — в країні достатньо вакцин і пунктів вакцинації.

Одним з нагальних питань було постачання кисню у госпітальні бази. На жаль, за статистикою сьогодні більшість госпіталізованих мають серйозні ураження легенів. Водночас основна частина таких пацієнтів не має жодного щеплення.

Також онлайн до засідання долучився Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, зараз головне завдання уряду — знайти спосіб прискорити вакцинацію населення.

Ситуація з вакцинацією та початок опалювального сезону під контролем уряду

Міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко додав:

«У цифровому еквіваленті кожного дня завдяки вакцинації ми рятуємо 3,5 тисячі осіб, адже у щеплених перебіг хвороби проходить без небезпечних ускладнень. Серед позитивних даних також те, що зараз в нас розрив між госпіталізаціями та виписками починає скорочуватись».

Щодо Дніпропетровської області, за останню добу було вакциновано понад 24 тисячі чоловік. Нині медзаклади області забезпечені киснем. На сьогоднішньому засіданні бюджетної комісії обласної ради було прийнято рішення про виділення з обласного бюджету територіальним громадам 17-ти млн грн на забезпечення додаткових ліжко-місць в лікарнях регіону.

Ситуація з вакцинацією та початок опалювального сезону під контролем уряду

У другій половині засідання виступили на дистанційному зв‘язку керівники місцевих адміністрацій, які доповіли про стан початку опалювального сезону у своїх регіонах. За словами очільника Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка, опалення вже підключено у 7 містах з 13 жовтня: Дніпро, Кривий Ріг, Жовті Води, Кам‘янське, Тернівка, Першотравенськ та Зеленодольськ. Ще два міста розпочнуть подавати тепло з 1 листопада: Новомосковськ та Павлоград.

«На сьогодні з теплом 94% будинків з централізованим опаленням, 78% дитячих садків, 70% шкіл та 74% медичних закладів».

Голова Президії Конгресу Андрій Єрмак зазначив, що в Україні достатньо газу, аби пройти цей опалювальний сезон.

Поделиться: