У Дніпрі збільшили розмір міських іменних мистецьких премій

Редакция "Наше мiсто"
    -

У Дніпрі стартувало приймання заявок на визначення та вшанування лауреатів міських іменних мистецьких премій. Конкурс проводиться з 2007-го. До минулого року грошова премія становила 2 тис. грн. А цьогоріч суму збільшили.

«Розмір премії був невідповідним заслугам наших митців. Тому художня рада при міському голові ініціювала звернення до мера Бориса Філатова, щоб переглянути розмір премії для лауреатів. Тому з цього року він становить 10 тис. грн», – розповів під час пресконференції 27 жовтня начальник управління культури департаменту гуманітарної політики міськради Євген Хорошилов.

Кожна премія носить ім’я видатного митця, який працював у Дніпрі.

Загалом цьогоріч буде видано 13 премій у 5 номінаціях.

Чотири премії у галузі театрального мистецтва: ім. Іллі Кобринського (для режисерів та постановників), ім. Зінаїди Хрукалової (для актрис), ім. Анатолія Арефʼєва (для театральних художників та художників-постановників), ім. Марата Стороженка (для акторів).

Дві премії у галузі музичного мистецтва: ім. Віталія Кирейка (для композиторів і музикознавців), ім. Андрія Штогаренка (для виконавців та організаторів музичних мистецьких акцій).

Одна премія у галузі аудіовізуального мистецтва: ім. Данила Сахненка (для діячів кіно та телебачення).

Чотири премії у галузі образотворчого мистецтва: ім. Федора Решетнікова (для живописців і графіків), ім. Вадима Сідура (для скульпторів), ім. Тетяни Пати (для художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва), ім. Михайла Паніна (для художників, що здійснюють педагогічну діяльність, та мистецтвознавців).

Дві премії у галузі літератури: ім. Павла Кононенка (для поетів), ім. Валеріана Підмогильного (для прозаїків).

«Упевнений, що рішення художньої ради і комісії, яка присуджує премії, буде максимально об’єктивним і сприятиме тому, що в нашому місті з’являтимуться нові неперевершені витвори мистецтва. У нас багато талановитих людей, і це я знаю по роботі художньої ради. До нас приходять люди з грантовими заявками, ідеями, проєктами. А такі премії підтримують митців», – підкреслив депутат Дніпровської міської ради, голова художньої ради при міському голові Григорій Гельфер.

«Приємно, що місто підтримує митців, зокрема письменників. У нас багато молодих літераторів, і тут не так важливі кошти, хоча і вони відіграють роль, як увага», – зазначив письменник, публіцист, лауреат іменної мистецької премії у галузі літератури імені Валеріана Підмогильного Ян Валєтов.

Приймання документів на визначення та вшанування лауреатів міських іменних мистецьких премій триватиме до 1 листопада. Їх можна надсилати на електронну адресу управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради [email protected] з поміткою «мистецькі премії». До пакету документів подається: клопотання в довільній формі від художньої ради при міському голові, правлінь творчих спілок, редакційних колегій засобів масової інформації, художніх рад закладів і підприємств культури, театрально-видовищних та концертних організацій, видавництв, закладів мистецької освіти міста; творча характеристика на кандидата із зазначенням доробків за останні три роки. А також обовʼязково оприлюднені конкурсні роботи.

Поделиться: