Масштабний форум у Дніпрі присвятили реформі системи шкільного харчування

Редакция "Наше мiсто"
    -
Реформа системи шкільного харчування - новости Днепра

У Дніпропетровській ОДА стартував масштабний форум, на якому обговорюють реформу в сфері шкільного харчування. До заходу долучились представники шести областей. Форум відкрила перша леді України Олена Зеленська, яка і ініціювала реформу. На заході присутній і Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Якщо все починалося з мого простого бажання як мами забезпечити корисне та смачне харчування у школі для дітей, то за ці два роки це перетворилося на важливу місію. І зараз я впевнена, що це – не просто реформа шкільної їдальні. Це – реформа мислення», – зазначила Олена Зеленська.

Нові вимоги, як і всі нововведення, непросто впровадити. Але це вкрай необхідні зміни, підкреслила пеша леді. До того ж, реформа вже відбувається. Вона не омине жодну область, місто, село та школу.

«Наш цивілізаційний вибір – інвестувати в розвиток людини. Суть реформи
системи шкільного харчування – це здоров’я дітей по всій Україні, – сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. – За 2020-2021 роки ми модернізували в Україні понад 2,5 тис шкільних харчоблоків. Це колосальний показник на початку реалізації реформи».

За словами голови ДніпроОДА Валентина Резеніченко, у школах Дніпропетровщини харчуються 80% учнів, а це понад 265 тис дітей. До того ж, більша кількість з них отимують харчування безкоштовно.

«Приводимо до ладу шкільні харчоблоки – і під час повної реконструкції закладів, і окремо. Закуповуємо для них сучасне обладнання. Цьогоріч такі роботи – у 17 школах регіону», – зазначив Валентин Резніченко.

Впровадження реформи шкільного харчування розраховане на три — п’ять років. Під час форуму всі присутні мали можливість детально обговорити різні її аспекти: норми харчування, публічні закупівлі, переобладнання закладів освіти.

«Наша громада – зовсім молода. Поки що 5 тис школярів харчуються за старою системою. На форумі хочемо дізнатися про досвід інших регіонів із впровадження новацій», – поділився селищний голова Донця Харківської області Анатолій Наздрачов.

На форум завітали не тільки освітяни Дніпропетровщини, а і представники Сумської, Харківської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

«Запроваджуємо нові технології харчування. Фішка нашої громади – батьківський контроль над якістю шкільних обідів. Створили спеціальні групи у соцмережах. Туди кухарі викладають світлини їжі, якою годували дітей», – поділилася заступниця голови Широківської сільської громади Запорізької
області Ольга Ставицька.

Форум у Дніпрі став третім місцем, де провели регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». Ця зустріч – частина Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі, яку ініціювала Олена Зеленська. Стратегію впроваджують у співпраці з Міністерствами освіти та науки, охорони здоров’я, економіки, Державною службою
з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ГО «Національна асоціація громадського харчування».

Поделиться: