Щоб нормально розвивалася громада Дніпра, необхідно розвивати квартальні комітети, — Станіслав Жолудєв

Редакция "Наше мiсто"
    -
Щоб нормально розвивалася громада Дніпра, необхідно розвивати квартальні комітети, - Станіслав Жолудєв

У інформаційному центрі «Наше місто» відбулася прес-конференція на тему «Підвищення обізнаності голів квартальних комітетів, як необхідний елемент розвитку місцевого самоврядування». У ній прийняв участь Станіслав Жолудєв, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».

У результаті досліджень, які ми провели заздалегідь, ми підготували матеріали до семінарів. І ось які висновки я можу зробити. Вони певним чином продовжують працювати за зразками 90-х. Тобто їхня діяльність (на відміну від всіх інших форм) не змінилася. Кричуща проблема полягає в тому, що вони працюють на абсолютно неадекватних за розміром територіях. Тобто наші квартальні комітети були розподілені ще в радянські часи, після цього не відбувалося ніякого перегляду територій. І в мене виникло питання, як може квартальний комітет, який працює на громадських засадах нормально опрацювати 700 подвір’їв. Це абсолютно неадекватні розміри. Це означає, що вони, навіть за наявності ресурсів, не змогли б адекватно працювати з такою кількістю подвір’їв. Друга проблема — до складу наших квартальних комітетів входить територія, яка не може бути ними опрацьована.

Це кладовища, яри, балки, за якими по закону вони повинні пильнувати та проводити відповідні роботи щодо охорони довкілля, озеленення тощо. Тобто дуже принципове питання — це необхідність не тільки зменшити розмір кожного конкретного комітету, але і чітко прив’язати їх до конкретних територій. Третя проблема — чому наші квартальні комітети не мають достатньо можливостей для діяльності та розвитку: на шість районів зареєстровано тільки три квартальних комітети. Тобто мають усі юридичні документи. Вони як юридична особа мають доступ до програм та грантів, до коштів з міського бюджету. Усі інші квартальні комітети з 90-х років існують на напів законних підставах та не можуть нормально виконувати фінансову діяльність. Четверта проблема – це, звісно, кадрова. Ми побачили вік представників квартальних комітетів і розуміємо, що коли на одному з таких семінарів у мене записали: «А що ви хочете примусити нас комп’ютером користуватися?» Ну, мабуть, це вже не викликає питань. Ці люди дуже досвідчені та активні, але вони вже працюють 20-30 років.

Коли стало питання щодо нормативно-правового забезпечення їхньої діяльності, від деяких з них я почув, що вони не знають назви законів, на підставі яких вони працюють. Ми розуміємо, що з таким станом речей розвитку не буде. Але для того, щоб нормально розвивалася громада міста Дніпро, необхідно розвивати, зокрема, і таку форму органів самоорганізації населення, як квартальні комітети, треба з ними працювати та навчати їх. Але вони не розуміють, нащо це потрібно, бо вони звикли працювати поза правовим полем. Це колосальне поле для роботи. Адже ОСББ у нас вже більш-менш навчені ефективно працювати. А квартальні комітети, які звісно не настільки цікаві політикам, кандидатами, депутатам, бо там менше виборців, але більше проблем. Але давайте звертати на них увагу. Вони просто кинуті напризволяще, а колосальні ресурси і території, які можуть допомогти розвивати нашу громаду, зараз абсолютно ніяким чином не використовуються. Оце принципові висновки, які ми можемо зробити після безпосереднього спілкування. Я сподіваюсь, що подібна робота в цьому напрямі буде продовжена, що ми зможемо в майбутньому знову з ними попрацювати.

Захід відбувся за підтримки Днипровської міської ради.

Поделиться: