У Дніпрі живе коп, який називає президента клоуном

Дарина Сухонос-Табацкая
    -
У Дніпрі живе коп, який називає президента клоуном – новини Дніпра

Цей усміхнений і молодий хлопець із гіпнотичним голосом —поліцейський. Віталій Біловол носить форму з перших днів реформування поліції в Україні. Коли все починалось, він працював продавцем-консультантом у магазині побутової техніки і відчував певний борг, що не пішов добровольцем в АТО. І саме тому з ентузіазмом вступив у лави патрульної поліції Дніпра. Сьогодні в нього два роки роботи на лінії і три у сфері комунікації. Він — улюблений шкільний офіцер у 17 школах. Відверто може сказати, чому вважає Зеленського клоуном. Виховує двох дітей і вірить, що в Україні треба змінювати ставлення людей до поліції і закону.

Гомофобні злочинці

Віталій підкреслює, що попри те, що у поліції офіцери навчаються швидко, це не говорить, що вони чогось не знають.

— Все залежить від бажання людини і практики, — каже він. – Я знаю багатьох хороших поліцейський, які виконують свої обов’язки не гірше, а іноді навіть краще за тих, у кого є юридична освіта. 

Коли Віталій працював на лінії, веселих і комічних випадків вистачало. Часто буває, що у поліцію дзвонять люди з певними психічними проблемами. І не прийняти такий виклик не можна – все одно треба перевірити.

— Одна бабуся казала, що в неї під шпалерами комахи та голоси, — згадує поліцейський. — Ми неодноразово до неї їздили. Виявилось, що вона не приймала ліки, які їй призначили. Тому тут треба бути психологом – поговорити з людиною, заспокоїти її.

У Дніпрі живе коп, який називає президента клоуном – новини Дніпра

Нерідко для швидкого заробітку люди зрізають кабелі у будинках.  

— Зателефонували і повідомили, що у багатоквартирному будинку відкрито підвал, можливо, грабіжники, — розповідає Віталій. — Ми з напарником приїхали і побачили, що зрізали кабелі. Зрозуміли, що порушники ще тут. Почали шукати, аж бачимо – лежать вдвох під трубами, ледь не обіймаються, щоб сховатися. Питаємо: «Що ви тут робите?» Вони кажуть: «Відпочиваємо, поспати прийшли!». Я і відповів: «Яке спати? На вулиці жара, тут брудно. Хлопці, навіщо ви приховуєте кохання?» Але злочинці у нас дуже часто гомофобні. Тому через мої слова з натяками вони одразу зізнались, для чого прийшли. Щоб я чи напарник не подумали, що вони геї.

Грабіжнику боляче

Часто буває так, що під час виклику заявники заступаються за того, хто їх ображав.

— Чоловік просто схопив «бєлочку» — п’яний, кидається на родичів, — розповідає Віталій. — Здоровий такий, 120 кілограмів. Ми ледь з напарником його запхали в машину, але раптом біжить його мати і починає мене бити: «Куди ти мого сина забираєш? Йому боляче». У цей момент думаєш: «Навіщо я тут? Що я тут роблю?»

Одного разу Віталій затримав правопорушника, коли гуляв містом із родиною. Із магазину вибіг чоловік – вкрав одяг. За ним біжать дві жінки, кричать, що він грабіжник. Правопорушник вдарив одну із них. Я його скрутив, викликали поліцію. Тримаю його, а деякі мені кажуть: «Ти йому робиш боляче!», жаліють його. Я ж пояснюю, що я представник поліції, якщо він не вириватиметься, йому боляче не буде!

У Дніпрі живе коп, який називає президента клоуном – новини Дніпра

Віталій зазначає, що найефективнішим методом у роботі є газовий балончик.

— Коли треба затримати людину, а вона чинить опір і поводить себе агресивно, можна застосувати гумову палицю. Один удар по нозі — і більше в бійку ніхто лізти не буде. Або балончик – хвилин п’ятнадцять людина сидить, вмивається сльозами. Це не завдасть шкоди здоров’ю. Звичайно, в обличчя ніхто нікого не б’є – це не кіно.

Аваков чорт?

Поліцейські можуть публікувати свої фото, висловлювати власну думку.

— Мені не можна страйкувати, вступати у політичні партії, — стверджує Віталій Біловол. — А висловити свою думку, сказати, що Зеленський – клоун. Будь ласка! Поліцейським не можна робити те, що дискредитує загальний імідж поліції. Наприклад, якщо дівчина полюбляє фотосесії у білизні, тоді не варто викладати фото у формі. Хоча її ніхто за такі фотосесії не звільнить. Так само вислів «Аваков чорт». Люди не знають звідки він з’явився, а використовують його як певний соціальний маркер – свій ти чи не свій. Я можу просто сказати свою думку на цю тему. Так. Я впевнений, що Аваков не найкращий міністр і мені б хотілось працювати за часів іншого політика.

У Дніпровській поліції був випадок, коли дівчина кинула роботу патрульної і поїхала у Європу зніматися у порнофільмах разом із чоловіком. Звичайно, після звільнення вона не мала жодного стосунку до поліції, але це стало приводом для обговорення і пліток.

У Дніпрі живе коп, який називає президента клоуном – новини Дніпра

Старшокласниці не приваблюють

Віталій працює шкільним офіцером у 17 школах міста. Для дітей він і герой, і психолог, і просто друг.

— Я не хочу бути для дітей просто дядею у формі, а хочу, щоб вони мені довіряли. Для цього з ними треба говорити, — упевнений він. — Коли приходиш у молодші класи і називаєш їм якісь комп’ютерні ігри, або кажеш, що знаєш, що таке TikTok, дітям простіше з тобою спілкуватись. Я даю свій номер телефону, відкритий до спілкуванню у соцмережах. Хоча пліткували, що я пішов в шкільні офіцери, щоб зустрічатися зі старшокласницями. Але у мене дружина і двоє дітей.

У Дніпрі живе коп, який називає президента клоуном – новини Дніпра
Поделиться: