Спи спокійно: Борис Філатов з глибоким сумом повідомив про втрату дорогого друга

Алиса Литвинова
    -
Борис Філатов повідомив про втрату дорогого друга – новости Днепра

Сьогодні із життя пішов Володимир Пилишенко, який назавжди залишив свій слід в історії нашого міста. Він був не тільки колекціонером, професором, архітектором, графістом, а й талановитою та чуйною людиною. Про це написав мер Дніпра Борис Філатов на своїй сторінці у Facebook, повідомляє кореспондент «Наше Місто».

Пам’яті Мірка Пилишенка….

Він прожив складне життя, та все його життя було пов’язане з Україною. Я набирав його на домашній телефон у Рочестері і він завжди дивувався, як я вгадую, коли саме він вдома. Він принципово не хотів собі мобільного. Він — Володимир Пилишенко, та друзі кликали його — «Мірко».Три року тому на одній із зустрічей у Рочестері, під час нашого візиту до Америки до мене підійшов Мірко. Тоді я ще уявлення не мав, хто ця людина.Він запитав, чи маю я 15 хвилин… запросив до себе. Я навіть не присів у його хаті, він показував кімнати повні книг від підлоги до стелі. Єдина кімната, що вирізнялась — кімната дружини Ірми. У кімнаті стояло піаніно і на ньому мереживні серветки й фарфоровий сервіз, що вказували на вишуканий смак господині.

Книги почав збирати ще батько Мірка, син наслідував справу й збирав книжки упродовж усього життя. Народився він на Волині у 1934 році. Батько був учасником визвольних змагань, свідомим українцем із Немирова. Мама — з Ковельщини. Під час війни його родина потрапила до Кракова, далі Словаччина та Німеччина, а 1949 року до США — в місто Рочестер. Виховав українками двох доньок Орисю та Катю. Про своє життя він казав, що жити було важко, але книжка була завжди у пошані… що має душу бібліотекаря. Архітектор. Професор. Графіст. Він захоплювався Дмитром Яворницьким та історією Дніпра ще задовго до нашого знайомства.

У 2018 під час нашої першої зустрічі Мірко вирішив передати унікальну колекцію нашому місту. А це 15 000 книг та журналів. Серед яких багато літератури про УПА. Зараз у Дніпрі близько 6 000 примірників, решта у коробках готується на відправку з Америки. Він особисто приїжджав до Дніпра, щоб обрати місце розташування Бібліотеки української діаспори. Вдруге, щоб особисто відкрити бібліотеку. У свої 85, маючи купу проблем зі здоров’ям, він був тут зі мною і ми разом відкривали двері у нашу спільну мрію. Йому було важливо, щоб бібліотека була відкрита для всіх, щоб книги жили з читачами.

Друже, при нашій останній зустрічі ти сказав: «Я довірив тобі не половину, а цілу бібліотеку. Коли ти знову будеш балотуватися на посаду міського голови, поставлю за тебе свічку в церкві». Сьогодні свічку в пам’ять про тебе поставлю вже я

Спи спокійно, дорогий друже. Кращою пам’яттю про тебе буде відвідання українцями нашої бібліотеки імені сенатора Джона МакКейна.

Борис Філатов повідомив про втрату дорогого друга – новости Днепра

Довідка

Володимир (Мірко) Пилишенко — американський професор українського походження, який подарував Бібліотеці української діаспори імені американського сенатора Джона Маккейна у Дніпрі частину своєї книжкової колекції. Він збирав її усе життя. Видання, подаровані Володимиром Пилишенко, мають не просто бібліографічну цінність, а й історичне значення. На низці примірників збереглися підписи відомих людей.

Борис Філатов повідомив про втрату дорогого друга – новости Днепра

Це література, а також документи, світлини, платівки, газети та журнали, які довгий час зберігалися у США, Німеччині, Бразилії, Аргентині та Канаді. Громаді Дніпра представники української діаспори передали все це безкоштовно.

Борис Філатов повідомив про втрату дорогого друга – новости Днепра

Джерело

Поделиться: