Як у Дніпрі реалізується проєкт «Захист мешканців Дніпра за європейськими стандартами»

Валерия Доброта
    -

У Дніпрі запроваджують проєкт «Захист мешканців Дніпра за європейськими стандартами». Його реалізують громадські організації міста за підтримки Дніпровської міської ради. Протягом квітня-грудня поточного року проєкт здійснювався за двома головними напрямами:  впровадження загальноєвропейської системи управління безпечністю харчових продуктів HACCP у закладах та установах комунальної власності, а також забезпечення безоплатної правової допомоги для дніпрян. Про це повідомив під час пресконференції голова ГО «Сферо», експерт з впровадження системи HACCP Олександр Сологуб.

«Система НАССР перекладається як система аналізу критичних контрольних точок і впроваджується сьогодні всіма установами, які працюють з харчовими продуктами, у тому числі й комунальними закладами. Ця система кардинально відрізняється від тих стандартів, за якими працювали в Україні раніше, тобто ГОСти, СанПіни тощо, двома головними принципами.  Перший – це можливість відстежувати шляхи потрапляння продукту з місця виробництва до споживача: звідки надійшов, яким чином транспортувався, де зберігався, як оброблявся тощо. Другий  —  це система контролю на критичних точках, де може відбутися зараження продукту. Кінцевим результатом такого контролю є готовий продукт харчування, який у 99% гарантовано безпечний. Впровадження системи НАССР на будь-якому об’єкті громадського харчування мінімізує ризики потрапляння небезпечних речовин до їжі, яку споживаємо ми та наші діти, що фактично є питанням національної безпеки», — пояснив Олександр Сологуб.

Також він додав, що у цьому році було створено пілотні проєкти, на основі Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) для 5 установ та закладів комунальної власності Дніпровської міської ради, а також проведено ознайомлювальні онлайн-конференції та тренінги для керівників шкіл міста, лікарень та закладів соціального захисту населення.

У свою чергу заступник голови ГО «Служба захисту прав споживачів України» Сергій Вершинін сказав, що у рамках проєкту було надано безоплатну правову допомогу 562 мешканцям міста.

«Щосереди та щоп’ятниці з 14-00 до 18-00 у консультаційному пункті ГО «СЗПСУ» за адресою вул. князя Володимира Великого (Плеханова), буд.16, оф.15 мешканці міста мають змогу отримувати правову консультацію з питань захисту прав споживачів. Найактуальнішими виявилися питання порушення порядку гарантійного ремонту та обслуговування складно-побутових товарів, скарги на роботу інтернет-магазинів, дистанційний продаж товарів, надання послуг у сфері ЖКГ та продаж неякісного взуття, а також питання щодо надання субсидій», — зауважив Сергій Вершинін.

Після завершення проєкту планується продовжити консультування комунальних закладів та установ щодо реалізації НАССР, а також постійно сприяти мешканцям Дніпра в отриманні правової допомоги через громадську приймальню або онлайн.

Поделиться: