Дніпро вшановує пам’ять жертв Голодоморів

Редакция "Наше мiсто"
    -
Дніпро вшановує пам'ять жертв Голодоморів

28 листопада у Дніпрі, біля Хреста на увічнення пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у парку ім. Писаржевського, з нагоди 87-х роковин Голодомору зібралися представники міської влади, Громадської ради при Дніпровській міській раді, Музею спротиву Голодомору, релігійних громад міста. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих від штучного голоду в нашій країні, а також поклали квіти і траурні композиції з калини та колосків пшениці до пам’ятного Хреста.

Директорка музею спротиву Голодомору Лілія Богачева зазначила, що сьогодні згадуємо трагічні події для всього українського народу і схиляємо голови перед світлою пам’ятю наших співвітчизників, які загинули в роки Голодоморів.

«То був страшний злочин проти українського народу. Чому кажуть, то був геноцид, бо у людей вилучали не лише все продовольство, а позбавляли можливості покидати території. Але люди чинили опір, боролися проти примусової колективізації. Селяни повставали – це були бунти, волинки. Лише на території Дніпропетровського округу за січень-березень 1930 року було зафіксовано близько 125 повстань. Не дивлячись на всю трагічність ситуації, українці демонстрували силу духу, виживали і допомагали один одному. Коли ми згадуємо про трагедію Голодомору, повинні робити висновки. У нинішні часи ми теж повинні гуртуватися для розбудови нашої країни, берегти і цінувати нашу землю», — наголосила Лілія Богачева.

Зі свого боку, представниця Громадської ради при Дніпровській міській раді Наталя Василенко зазначила:

«Звісно, часи Голодоморів – це величезна трагедія для нашої країни. І наш святий обов’язок — пам’ятати про це лихо завжди, щоб ніколи такого більше не повторилося. Обов’язково ввечері вдома запалю свічку на знак пам’яті невинно загиблих від голоду».

Нагадаємо, щороку в четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

Поделиться: