Дніпро приєднався до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Редакция "Наше мiсто"
    -

25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». З цієї нагоди в Дніпрі містян інформували щодо протидії проявам домашнього насильства. Акцію організували в середмісті, на Європейській площі. Перехожим роздавали буклети «Як розпізнати насильство», де прописана вся відповідна інформація, а головне – номери телефонів, за якими можна звертатися в разі проявів будь-якого насильства. Інформаційну акцію організував департамент соціальної політики Дніпровської міської ради.

«Сьогоднішню акцію присвятили попередженню насильства саме над жінками. Загалом ця проблема не лише однієї жінки чи родини, а всього суспільства. Як правило, кожна третя жінка хоча б раз у житті була потерпілою від домашнього насильства. Багато хто помилково вважає, що це явище – лише ляпаси чи стусани. Але це також психологічне, економічне насильство. Уся ця інформація прописана в буклетах, що роздаємо. Головне у такій інформаційній кампанії – привернути увагу людей до цієї проблеми, щоб її не замовчували. Можливо, зараз цей буклет потрапить до рук саме тієї людини, яка постраждала від насилля та потребує допомоги. Тут також прописані номери телефонів, за якими можна звернутися по допомогу. У будь-якому випадку без неї людина не залишиться», — наголосила спеціалістка управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР, координаторка у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Дніпрі Олена Антонова.

Допомагали розповсюджувати буклети працівники комунальних соціальних установ та закладів. Серед них і юрист центру соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Павло Мартиновський.

«Такою акцією хочемо донести до якомога більшої кількості дніпрян, що слід бути соціально активним і не бути байдужими до проблем інших людей. Мається на увазі, якщо людина стала свідком домашнього насильства у будь-якому прояві, не слід ігнорувати такий факт. Є відповідні органи, які потурбуються про це, нададуть відповідну допомогу. Отже, чим швидше проблема виявиться, тим скоріше постраждалі адаптуються, і це головне», — підкреслив учасник акції.

Дніпрянка Анастасія Манук’янц схвалює проведення такої соціальної акції і говорить, що неодноразово доводилося допомагати тим, хто так чи інакше постраждав від насильства: «Звісно, такі акції потрібно проводити, оскільки людям нагадують про існуючу проблему, і що не слід бути осторонь. Я отримала такий інформаційний буклет, де зазначена вся інформація щодо проявів насильства, куди звертатися у разі чого. На щастя, сама від будь-якого насильства не страждала. Доводилося допомагати іншим. У таких ситуаціях слід швидко реагувати, і такий буклет може знадобитися. Хоча, звісно, не бажаю такого нікому, але це життя».

У Дніпрі для постраждалих від домашнього насильства працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Для матерів із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, працює центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», де жінки можуть мешкати до одного року. З ними також працюють психологи, соціальні працівники. Також на базі цього центру в наступному році планують відкрити відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

За офіційними даними, за 9 місяців цього року в Дніпрі на гарячу лінію «102» надійшло понад 11 тис. звернень щодо домашнього насильства.

Поделиться: