Вілкул: Учені Дніпра створили прилад, що зробить боротьбу з коронавірусом більш ефективної

Редакция "Наше мiсто"
    -

Інноваційна розробка вчених Дніпра — АнтиСOVID-світильники, що знищують віруси, й при цьому безпечні для людини. Останні випробування Інституту вірусології і мікробіології імені Заболотного НАН України довели їхню абсолютну ефективність. Прилад здобув необхідні рекомендації, сертифікати, зокрема НАН України, висновок інституту мікробіології, і незабаром їх масово встановлюватимуть у школах, дитячих садках, громадському транспорті Дніпра

Унікальну розробку разом із Олександром Вілкулом представив жителям Дніпра автор та науковий керівник проєкту Віктор Пошта.

«Ми маємо підтримувати українську науку, щоб мати вітчизняні розробки вакцин та обладнання для боротьби з коронавірусом. Це важливо як зараз, під час пандемії, так і в майбутньому, оскільки будуть нові загрози. Необхідно забезпечити підтримку науки, гідні зарплати вченим, а також вибудувати ланцюжок наука—виробництво—просування і продаж української інноваційної і високотехнологічної продукції в світі. І ми створюватимемо такі умови в Дніпрі, тому що в нашому місті живуть талановиті вчені», — заявив Олександр Вілкул.

Він зазначив, що спеціальні ультрафіолетові світильники вже довели свою ефективність у протидії СOVID у Китаї. Дніпровські ж учені пішли ще далі. Світильники наших винахідників, знищуючи віруси, не завдають шкоди людським очам, тобто можуть працювати, забезпечуючи противірусний ефект, постійно.

Автор і науковий керівник проєкту «Ультрафіолетовий світлодіодний монохромний світильник», кандидат технічних наук Віктор Пошта, пояснює, що з появою світлодіодних технологій з’явилася можливість виділити чіткий спектр хвиль, що не лише абсолютно не шкідливий для шкіри, зору людини, але й може навіть зміцнити імунітет людини. Наразі такі діоди вже виготовляються в промисловому обсязі. Стаціонарний світильник — на сьогодні найдешевший метод для профілактики вірусів.

«Цей прилад дає змогу знезаражувати упродовж 24 годин на добу. Він абсолютно безпечний для людини і має необхідну бактерицидну ефективність. Останні випробування Інституту вірусології та мікробіології ім. Д. К. Заболотного НАН України довели його абсолютну ефективність щодо вірусів грипу й коронавірусу», —сказав Віктор Пошта.

За словами заслуженого лікаря України, головного лікаря Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова (1986—2011 рр.) Володимира Павлова, ультрафіолетове випромінювання широко застосовується в медицині — в операційних, маніпуляційних, у палатах, де перебувають інфіковані хворі, всюди, де потрібно проводити знезараження. Але при цьому вплив випромінювання такий, що обробку можна проводити в присутності людей. З монохромним світильником ця проблема повністю вирішена.

«Важко переоцінити важливість і значення цього апарату. Такого в світі поки що немає. Він дезинфікує, вбиває мікроби, віруси, зокрема коронавірус, там, де перебувають люди», — сказав Володимир Павлов.

Прилад уже пройшов обов’язкову сертифікацію, нині налагоджують серійне виробництво та масове постачання цих виробів на український ринок.

Глава Будівельної палати Дніпропетровської області Олександр Турчин сказав: «Ми забезпечимо встановлення таких світильників у школах, садочках, лікарнях, громадському транспорті Дніпра, щоб захистити городян».

Турчин також зазначив, що прилад отримав необхідні рекомендації, сертифікати, зокрема НАН, висновок інституту мікробіології. На даний момент прилад — єдиний у своєму роді, який може вирішити питання ефективного захисту людей від інфікування коронавірусом і декількома видами вірусу грипу.

Передвиборча агітація

Поделиться: