Танці в масках та соціальна дистанція: як проходив цьогорічний «Джаз на Дніпрі»

Редакция "Наше мiсто"
    -

8 та 9 серпня в Дніпрі відбувся п’ятий міжнародний джазовий фестиваль «Джаз на Дніпрі-New Story». Цього року через карантин організатори вирішили провести захід у двох форматах – онлайн та офлайн. Вже традиційно фестиваль проходив у рамках програми «Культурна столиця».

«Не дивлячись на карантинні обмеження, ми все одно проводимо «Джаз на Дніпрі». Звичайно, із нововведеннями: відвідувачам перед входом на фестиваль вимірювали температуру, пройти можна було лише за наявності маски та рукавичок, а між стільцями є необхідна дистанція. Нам вдалося провести «Джаз на Дніпрі – 2020», тому що велика команда вірила в це і робила усе можливе», — зазначив голова правління фонду «Культурна столиця» Григорій Гельфер.

Танці в масках та соціальна дистанція: як проходив цьогорічний «Джаз на Дніпрі»

Офлайн формат проходив у неділю, 9 серпня, на Фестивальному причалі.

Тут виступали представники української джазової сцени, серед них біг-бенд Юрія Паламарчука, квінтет Юрія Біленка, квартет Ігоря Кручиненка, гурти «Кредо», «Бугі Денс», Лаура Марті, Юлія Мандіч.

«У той час, коли світові фестивалі відмінялись, переносились на наступний рік, програма «Культурна столиця» продовжує відшукувати можливості, як наситити цей рік прекрасним. Онлайн формат триває усі два дні, це унікальний формат, де світові зірки виступають, дають інтерв’ю спеціально для Дніпра. Офлайн формат цього року без лауреатів Гремі, як вже звикли мешканці нашого міста, проте із чудовими музикантами з Дніпра та України», — розповів позаштатний радник міського голови  з питань культури Євген Гендін.

Юрій Біленко – справжній корифей джазу в Дніпрі. Розповідає, що програму виступу готували спеціально для «Джазу на Дніпрі- New Story»: «Звичайно, під час карантину ми дуже скучили за глядачами, за виступами. Для себе грали, але ж атмосфера зовсім не та. Мені, як людині, яка була у витоків джазу в нашому місті, дуже приємно, що фестиваль проходить, попри ситуацію в світі».

Анастасія вже третій рік поспіль відвідує «Джаз на Дніпрі»: «Джаз люблю усе своє життя. Це не просто музика, яку слухаєш, це музика – яку танцюєш. Цього року коронавірус вніс свої корективи, тож усі в масках, на дистанції, але атмосфера дуже приємна. Мені подобається локація цього року, бо Набережна – це моє улюблене місце».

Танці в масках та соціальна дистанція: як проходив цьогорічний «Джаз на Дніпрі»

А от Анна прийшла на «Джаз на Дніпрі» вперше, розповідає, що її запросили друзі.

«Для мене джаз – це щось нове. Атмосфера неперевершена! Всі вже втомилися від карантину, тож добре, що у дніпрян є можливість зібратися усім разом та послухати гарну музику в цей вихідний», — каже гостя фестивалю Анна.

Зінаїда та Валерій слухають джаз ще з юних років. На фестиваль прийшли, аби згадати свою молодість та приємно провести час.

Танці в масках та соціальна дистанція: як проходив цьогорічний «Джаз на Дніпрі»

«Вперше я потрапив на джазовий фестиваль ще у 60-ті роки. Тоді мені дуже сподобалось. Цьогорічний «Джаз на Дніпрі» — це дуже приємний подарунок. Для мене джаз – це свобода, імпровізація. Тут я отримую сьогодні насолоду », — каже Валерій.

Поделиться: